1. Wyniki I Turnieju Paintball o Puchar Starosty Dąbrowskiego

Wyniki I Turnieju Paintball o Puchar Starosty Dąbrowskiego

Brąz zdobyło Gimnazjum Nr 2: Hubert Łapa, Jacek Wójtowicz, Jakub Mróz.

W dniu 25 marca 2014 r. na Hali im. Agaty Mróz - Olszewskiej odbył się „I Turniej Paintball o Puchar Starosty Dąbrowskiego". Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Dąbrowski - Tadeusz Kwiatkowski oraz Komendant Powiatowy Policji - Andrzej Kupiec. Głównym celem turnieju była integracja środowiska szkolnego powiatu dąbrowskiego, wpojenie zasad „fair play", rozwijanie wśród uczniów umiejętności pracy w zespole pod okiem trenera – nauczyciela, opiekuna, wpojenie podstaw bezpiecznego obchodzenia się z bronią. Turniej był przeprowadzony również według wyznaczników Lokalnej Akcji Sportowej programu „WF – z klasą". W imprezie wzięło udział ponad 100 uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dąbrowskiego: Gimnazjum Nr 3 w Gruszowie Wielkim, Gimnazjum Nr 1 i 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowe Centrum Edukacji Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 i 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie rywalizowali ze sobą w 3 osobowych drużynach tocząc po 3 boje w 3 potyczkach w systemie pucharowym. Po zaciętej walce w duchu „Fair Play" wyłonieni zostali zwycięzcy dwóch kategorii: gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.W kategorii „gimnazjum" pierwsze miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego zdobyła drużyna z Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Michał Golemo, Michał Łosiowski, Grzegorz Stręk.Srebrne medale wywalczyli uczniowie Gimnazjum z Gruszowa: Wojciech Kogut, Kamil Dziedzic, Sylwester Pyzik.Brąz zdobyło Gimnazjum Nr 2: Hubert Łapa, Jacek Wójtowicz, Jakub Mróz. W kategorii „szkoła ponadgimnazjalna" pierwsze miejsce i Puchar Starosty Dąbrowskiego zdobył Zespół Szkół Ponadginazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej: Bartłomiej Ciepiela, Michał Czosnyka, Kamil Janiszewski.Srebro zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej: Tomasz Toczek, Kamil Dynak, Wojciech Wabno.Brąz wywalczyli uczniowie tej samej szkoły: Paweł Zieliński, Dariusz Kapuściak, Patryk Fido. Dodatkowo każdy uczestnik drużyny nagrodzonej dostał od właściciela firmy przeprowadzającej zawody - Kamila Wróblewskiego bon na 350 zł na przeprowadzenie w siedzibie jego firmy urodzinowej zabawy paintballowej. Wręczenie pucharów i medali ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz dyplomów dla najlepszych drużyn odbyło się po zakończonych rozgrywkach. Nagrody wręczyli: Wicestarosta Dąbrowski - Robert Pantera, Komendant Powiatowy Policji -Andrzej Kupiec, Dyrektor ZSP 2 w Dąbrowie Tarnowskiej - Jan Kiljan, Wicedyrektor ZSP 2 -Urszula Banaś, właściciel firmy „Big Game" - Kamil Wróblewski. Impreza ta nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu osób. Podziękowania kierujemy do dyrektorów poszczególnych szkół za umożliwienie młodzieży udziału w nowym typie współzawodnictwa. Dziękujemy również opiekunom młodzieży tj. Paniom Martynie Majsak, Magdalenie Sipior, Agnieszce Golemo, Agnieszce Szułakiewicz, Renacie Wronie, Beacie Chmielewskiej, Panom Łukaszowi Świętochowskiemu, Andrzejowi Radłowskiemu, Leszkowi Dąbrosiowi, Robertowi Pacześniowskiemu, Wojciechowi Jasińskiemu, Mirosławowi Jastrząb, Januszowi Wątrobie, Markowi Banasiowi, Adrianowi Babuśka. Serdeczne podziękowania składamy także kierownikowi referatu kultury fizycznej i sportu Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej - Witoldowi Reczkowi.