Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyniki konkursu pn." Matematyczna Wiosna 2013"

Wyniki konkursu pn." Matematyczna Wiosna 2013"

Wyniki konkursu pn.

W dniu 4 czerwca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych ze szkół gimnazjalnych powiatu dąbrowskiego pn. "Matematyczna Wiosna 2013".

Konkurs, który odbył się 16 maja 2013 r. został zorganizowany przez Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które ufundowało nagrody dla zwycięzców.

Do konkursu przystąpiła młodzież z:

Gimnazjum w Mędrzechowie,

Gimnazjum w Radwanie,

Gimnazjum w Szczucinie ,

Gimnazjum w Woli Żelichowskiej.

Gimnazjum w Oleśnie (łącznie 15 uczniów).

Podczas konkursu uczniowie w ciągu 90 min mieli do rozwiązania 15 zadań o różnej skali trudności, za rozwiązanie których mogli uzyskać maksymalnie 35 pkt.

Celem konkursu było:
- zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi;
- umożliwienie uczniom skonfrontowania swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół;
- wykrycie talentów matematycznych.
- popularyzacja matematyki jako ważnej dziedziny naukowej.

Wyniki konkursu pn. „Matematyczna Wiosna 2013”:

I miejsce Piotr Makosiej z Gimnazjum w Szczucinie (z liczbą punktów23),

II miejsce Anna Zachara z Gimnazjum w Oleśnie (z liczbą punktów 19),

III miejsce Katarzyna Łoś z Gimnazjum w Oleśnie (z liczbą punktów 18).

Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wszystkim zwycięzcom wręczył Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera.

Zorganizowany konkurs doskonale wpisuje się w szereg działań uwypuklających ważną rolę matematyki we współczesnym świecie, przyczynia się do poprawy poziomu edukacji matematycznej w szkołach powiatu.

W dniu 4 czerwca 2013 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji Konkursu Matematycznego dla uczniów klas pierwszych ze szkół gimnazjalnych powiatu dąbrowskiego pn. "Matematyczna Wiosna 2013". Konkurs, który odbył się 16 maja 2013 r. został zorganizowany przez Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, które ufundowało nagrody dla zwycięzców. Do konkursu przystąpiła młodzież z: Gimnazjum w Mędrzechowie, Gimnazjum w Radwanie, Gimnazjum w Szczucinie , Gimnazjum w Woli Żelichowskiej. Gimnazjum w Oleśnie (łącznie 15 uczniów). Podczas konkursu uczniowie w ciągu 90 min mieli do rozwiązania 15 zadań o różnej skali trudności, za rozwiązanie których mogli uzyskać maksymalnie 35 pkt. Celem konkursu było: - zainteresowanie uczniów ciekawymi problemami matematycznymi; - umożliwienie uczniom skonfrontowania swojej wiedzy na tle kolegów i koleżanek z innych szkół; - wykrycie talentów matematycznych. - popularyzacja matematyki jako ważnej dziedziny naukowej. Wyniki konkursu pn. „Matematyczna Wiosna 2013”: I miejsce Piotr Makosiej z Gimnazjum w Szczucinie (z liczbą punktów23), II miejsce Anna Zachara z Gimnazjum w Oleśnie (z liczbą punktów 19), III miejsce Katarzyna Łoś z Gimnazjum w Oleśnie (z liczbą punktów 18). Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wszystkim zwycięzcom wręczył Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera. Zorganizowany konkurs doskonale wpisuje się w szereg działań uwypuklających ważną rolę matematyki we współczesnym świecie, przyczynia się do poprawy poziomu edukacji matematycznej w szkołach powiatu.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG