Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wypadek masowy - ćwiczenia powiatowe „Bus 2011"

Wypadek masowy - ćwiczenia powiatowe „Bus 2011"

Wypadek masowy - ćwiczenia powiatowe „Bus 2011

16 zastępów PSP i OSP, 5 załóg Pogotowia Ratunkowego, radiowozy Policji, załogi pomocy drogowej – to siły, które w dniu dzisiejszym brały udział w ćwiczeniach powiatowych na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Smęgorzów gmina Dąbrowa Tarnowska. Celem ćwiczeń zarządzonych przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego było przygotowanie sił ratowniczych Powiatu Dąbrowskiego do działań, w przypadku zaistnienia zdarzeń masowych. Pozorantami byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej (25 osób) z Liceum Ogólnokształcącego o kierunku „policyjnym”.

Szczegółową dokumentację przebiegu ćwiczeń zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uszkodzony pojazd jak i stan oraz umiejscowienie „osób poszkodowanych”, były dla ćwiczących niespodzianką, dzięki czemu ćwiczenia miały realny charakter.

Podsumowania przebiegu ćwiczeń dokonali:
- Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski
- Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek
- Adam Rzemiński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej
- Teresa Kopczyńska Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej

Wnioski i uwagi z ćwiczeń, w tym materiał filmowy, będą cennymi wskazówkami na przyszłość podczas szkolenia i prowadzenia działań dla wszystkich podmiotów biorących udział w ćwiczeniach. Bo tylko pokora wobec nieprzewidywanych sytuacji z jakimi mamy lub możemy mieć do czynienia w realnym zdarzeniu, prowadzi do ich dokładnej analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Efektem tego będą zintensyfikowane szkolenia w dziedzinach, w których przygotowanie jest słabsze oraz ewentualne uzupełnienie sprzętowe, gdy braki takie występują.

Opracowanie: Referat ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych

16 zastępów PSP i OSP, 5 załóg Pogotowia Ratunkowego, radiowozy Policji, załogi pomocy drogowej – to siły, które w dniu dzisiejszym brały udział w ćwiczeniach powiatowych na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Smęgorzów gmina Dąbrowa Tarnowska. Celem ćwiczeń zarządzonych przez Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego było przygotowanie sił ratowniczych Powiatu Dąbrowskiego do działań, w przypadku zaistnienia zdarzeń masowych. Pozorantami byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej (25 osób) z Liceum Ogólnokształcącego o kierunku „policyjnym”. Szczegółową dokumentację przebiegu ćwiczeń zapewniła Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uszkodzony pojazd jak i stan oraz umiejscowienie „osób poszkodowanych”, były dla ćwiczących niespodzianką, dzięki czemu ćwiczenia miały realny charakter. Podsumowania przebiegu ćwiczeń dokonali: - Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski - Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek - Adam Rzemiński Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej - Teresa Kopczyńska Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Wnioski i uwagi z ćwiczeń, w tym materiał filmowy, będą cennymi wskazówkami na przyszłość podczas szkolenia i prowadzenia działań dla wszystkich podmiotów biorących udział w ćwiczeniach. Bo tylko pokora wobec nieprzewidywanych sytuacji z jakimi mamy lub możemy mieć do czynienia w realnym zdarzeniu, prowadzi do ich dokładnej analizy i wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Efektem tego będą zintensyfikowane szkolenia w dziedzinach, w których przygotowanie jest słabsze oraz ewentualne uzupełnienie sprzętowe, gdy braki takie występują. Opracowanie: Referat ds. Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych