Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyposażenie pracowni w Szkołach Ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego

Wyposażenie pracowni w Szkołach Ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego

Wyposażenie pracowni w Szkołach Ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 20 września 2010r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana umowa z jednym z trzech wykonawców – firmą KOBIS, na dostawę i montaż wyposażenia pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie” w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Projekt ten realizowany jest ze środków finansowych dostępnych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, a współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 Ze strony Powiatu umowę podpisali Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski.
 Łączna kwota przeznaczona na ten cel wynosi: 200.608,04 zł

W ramach podpisanej umowy zostaną wyposażone pracownie:

1. Pracownia zajęć praktycznych – klasy o profilu budowlanym w ZSP w Brniu

2. Pracownia zajęć praktycznych – klasy o profilu hotelarskim w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

3. Pracownia zajęć praktycznych – klasy o profilu mechanicznej w ZSP w Szczucinie

4. Pracownia językowa w ZSP w Szczucinie
 
5. Pracownia techniczna dla technika mechanika w ZSP w Szczucinie
 
6. Pracownia zajęć praktycznych klasy o profilu elektryczno-elektronicznym w ZSP w Szczucinie

Partnerstwo zawiązane przez Zarząd Województwa Małopolskiego z organami prowadzącymi szkoły zawodowe, w tym przypadku z Powiatem Dąbrowskim, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego”, ma za zadanie pomóc absolwentom placówek odnieść sukces na rynku pracy.

Łączna kwota projektu dla powiatu dąbrowskiego wynosi 2 413 468, 49 zł, w tym 2 105 751, 26 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, a kwota 307 717, 23 zł stanowi wkład własny Powiatu.

Małopolski projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego” jest największym i jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju. Jego głównym celem jest wzmocnienie kształcenia zawodowego, skuteczniejsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy oraz poprawa wizerunku tej sfery edukacji. Projekt realizowany jest przez pięć lat, od stycznia 2010 roku do grudnia 2014 roku.

W dniu 20 września 2010r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej została podpisana umowa z jednym z trzech wykonawców – firmą KOBIS, na dostawę i montaż wyposażenia pracowni szkolnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczucinie” w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”. Projekt ten realizowany jest ze środków finansowych dostępnych w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki, a współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ze strony Powiatu umowę podpisali Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski oraz Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. Łączna kwota przeznaczona na ten cel wynosi: 200.608,04 zł W ramach podpisanej umowy zostaną wyposażone pracownie: 1. Pracownia zajęć praktycznych – klasy o profilu budowlanym w ZSP w Brniu 2. Pracownia zajęć praktycznych – klasy o profilu hotelarskim w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 3. Pracownia zajęć praktycznych – klasy o profilu mechanicznej w ZSP w Szczucinie 4. Pracownia językowa w ZSP w Szczucinie 5. Pracownia techniczna dla technika mechanika w ZSP w Szczucinie 6. Pracownia zajęć praktycznych klasy o profilu elektryczno-elektronicznym w ZSP w Szczucinie Partnerstwo zawiązane przez Zarząd Województwa Małopolskiego z organami prowadzącymi szkoły zawodowe, w tym przypadku z Powiatem Dąbrowskim, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego”, ma za zadanie pomóc absolwentom placówek odnieść sukces na rynku pracy. Łączna kwota projektu dla powiatu dąbrowskiego wynosi 2 413 468, 49 zł, w tym 2 105 751, 26 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, a kwota 307 717, 23 zł stanowi wkład własny Powiatu. Małopolski projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego” jest największym i jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju. Jego głównym celem jest wzmocnienie kształcenia zawodowego, skuteczniejsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy oraz poprawa wizerunku tej sfery edukacji. Projekt realizowany jest przez pięć lat, od stycznia 2010 roku do grudnia 2014 roku.