Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyróżnienia dla uczniów z ZSP w Szczucinie w wojewódzkim finale konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Wyróżnienia dla uczniów z ZSP w Szczucinie w wojewódzkim finale konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Wyróżnienia dla uczniów z ZSP w Szczucinie w wojewódzkim finale konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Po eliminacjach rejonowych trzeciej edycji konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia", które odbyły się w dniu 20 października w Tarnowie, wolontariusze z ZSP w Szczucinie, zostali przez jury zakwalifikowani do finału wojewódzkiego w Krakowie, który miał miejsce w dniu 19 listopada w auli Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W tym roku w programie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia" wzięło udział około 4800 wolontariuszy z 277 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski.
W Łagiewnikach wybrane grupy z rejonów Tarnowa, Nowego Sącza, Krakowa, Nowego Targu i Wadowic prezentowały swoją pracę na rzecz ludzi chorych, samotnych, potrzebujących pomocy i opieki, zgodnie z przesłaniem Ojca Świętego Jana Pawła II „byśmy byli sługami miłosierdzia".

W dniu 3 grudnia w krakowskiej Filharmonii odbyła się uroczysta gala laureatów. W uroczystości wzięli udział m.in.: Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ksiądz Biskup Wiktor Skworc – Ordynariusz Tarnowski, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Wicemarszałek Leszek Zegzda, oraz Agata Szuta Małopolski Wicekurator Oświaty.
Spośród wielu mądrych i ważnych słów, które padły podczas oficjalnych przemówień, najbardziej w pamięć zebranych zapadła maksyma przytoczona przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza: „ Na próżno żyje ten, który nikomu nie pomaga".

Uczniowie ZSP w Szczucinie za swoją działalność znaleźli się wśród wyróżnionych. Oprócz pięknego dyplomu dla szkoły, 20 wolontariuszy otrzymało nagrody indywidualne – MP-4.
Nie nagrody są jednak istotne w tym przedsięwzięciu, lecz rzeczywista pomoc dla potrzebujących, radość i nadzieja, które wolontariusze wnoszą w serca podopiecznych .

Projekt realizowany przez uczniów ZSP w Szczucinie nosi tytuł „Otwórz serce na innych". W roku szkolnym 2008/09 wolontariusze kontynuowali pracę w Domu Dziecka w Pacanowie. Oprócz regularnych, cotygodniowych wizyt u dzieci, wypełnionych pomocą , zaprosili podopiecznych do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, do pizzerii, do gospodarstwa agroturystycznego oraz zorganizowali dla nich wycieczkę do Baranowa.

Nawiązali również współpracę z Domem Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie. Kontakty z pensjonariuszami były dla młodzieży ważnym doświadczeniem. Dostrzegli jak bardzo dotkliwa może być samotność i jak cenna może być zwyczajna rozmowa ze starszym człowiekiem. Uczniowie odwiedzili Dom Radosnej Starości ze szkolną grupą teatralną ze świątecznym przedstawieniem jasełek, a z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II - z prezentacją o życiu i działalności Papieża Polaka. Ponadto wolontariusze objęli pomocą 5 osób ze Szczucina - ludzi starszych, chorych i mieszkających samotnie.

Po eliminacjach rejonowych trzeciej edycji konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia", które odbyły się w dniu 20 października w Tarnowie, wolontariusze z ZSP w Szczucinie, zostali przez jury zakwalifikowani do finału wojewódzkiego w Krakowie, który miał miejsce w dniu 19 listopada w auli Jana Pawła II w Łagiewnikach. W tym roku w programie „Mieć wyobraźnię miłosierdzia" wzięło udział około 4800 wolontariuszy z 277 gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski.W Łagiewnikach wybrane grupy z rejonów Tarnowa, Nowego Sącza, Krakowa, Nowego Targu i Wadowic prezentowały swoją pracę na rzecz ludzi chorych, samotnych, potrzebujących pomocy i opieki, zgodnie z przesłaniem Ojca Świętego Jana Pawła II „byśmy byli sługami miłosierdzia". W dniu 3 grudnia w krakowskiej Filharmonii odbyła się uroczysta gala laureatów. W uroczystości wzięli udział m.in.: Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski, Ksiądz Biskup Wiktor Skworc – Ordynariusz Tarnowski, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Wicemarszałek Leszek Zegzda, oraz Agata Szuta Małopolski Wicekurator Oświaty.Spośród wielu mądrych i ważnych słów, które padły podczas oficjalnych przemówień, najbardziej w pamięć zebranych zapadła maksyma przytoczona przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza: „ Na próżno żyje ten, który nikomu nie pomaga". Uczniowie ZSP w Szczucinie za swoją działalność znaleźli się wśród wyróżnionych. Oprócz pięknego dyplomu dla szkoły, 20 wolontariuszy otrzymało nagrody indywidualne – MP-4.Nie nagrody są jednak istotne w tym przedsięwzięciu, lecz rzeczywista pomoc dla potrzebujących, radość i nadzieja, które wolontariusze wnoszą w serca podopiecznych . Projekt realizowany przez uczniów ZSP w Szczucinie nosi tytuł „Otwórz serce na innych". W roku szkolnym 2008/09 wolontariusze kontynuowali pracę w Domu Dziecka w Pacanowie. Oprócz regularnych, cotygodniowych wizyt u dzieci, wypełnionych pomocą , zaprosili podopiecznych do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, do pizzerii, do gospodarstwa agroturystycznego oraz zorganizowali dla nich wycieczkę do Baranowa. Nawiązali również współpracę z Domem Radosnej Starości im. Jana Pawła II w Kupieninie. Kontakty z pensjonariuszami były dla młodzieży ważnym doświadczeniem. Dostrzegli jak bardzo dotkliwa może być samotność i jak cenna może być zwyczajna rozmowa ze starszym człowiekiem. Uczniowie odwiedzili Dom Radosnej Starości ze szkolną grupą teatralną ze świątecznym przedstawieniem jasełek, a z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II - z prezentacją o życiu i działalności Papieża Polaka. Ponadto wolontariusze objęli pomocą 5 osób ze Szczucina - ludzi starszych, chorych i mieszkających samotnie.