Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyróżnienie dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Dąbrowskiego

Wyróżnienie dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Dąbrowskiego

Wyróżnienie dla rodzin zastępczych z terenu Powiatu Dąbrowskiego

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej z przyjemnością pragnie poinformować, iż w wyniku rozstrzygniętego  konkursu ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społeczne w Krakowie pn. „Moja rodzina”  wyróżnienia otrzymali mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego, a mianowicie:

- wychowanka rodziny zastępczej – Joanna Wajda za wiersz pt. Tak jak powinno być

oraz

- zawodowa rodzina  zastępcza, którą tworzą  Państwo Marta i Waldemar Szlosek za pracę plastyczną pt. „Serce Rodziny”

  Joanna Wajda w bieżącym roku szkolny kończy VI klasę Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Asia jest wzorową uczennicą, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.  Jest również bardzo koleżeńska oraz otwarta na kontakty z innymi osobami.

  Państwo Marta i Waldemar Szlosek od czerwca 2010r. pełnili funkcję niespokrewnionej rodziny zastępczej przekształconej w 2012r. w rodzinę  niezawodową , a od kwietnia 2014r. są zawodową rodziną zastępczą.

  Jest to jedyna zawodowa rodzina zastępcza funkcjonująca na terenie Powiatu Dąbrowskiego.
W rodzinie zastępczej Państwa  Szlosków opiekę i schronienie znalazło 3 dzieci, w tym dwoje  zostało już przysposobionych.

  Państwo Szlosek prezentują wysokie kompetencje wychowawcze i prawidłowe postawy rodzicielskie. Dzieci darzą miłością i opieką.  

Gratulujemy wyróżnień i dziękujemy za promocję rodzinnej pieczy zastępczej 

Powiatu Dąbrowskiego poza jego granicami.

Tak jak powinno być

Do kogo uciec, gdy jest źle?

I o pomoc zwrócić się?

Kto nas w biedzie wyratuje?

I kto radą posługuje?

Kto nam zawsze rękę poda?

I otuchy często doda?

Kto osuszy gorzkie łzy?

Kto pocieszy, doda sił?

To rodzina - piękne słowo.

Stale wisi mi nad głową.

Grupa ludzi ustawiona.

Mocną więzią połączona.

Mają z sobą wspomnień wiele.

Są to drodzy przyjaciele.

Wciąż ze sobą rozmawiają

I na wzajem doradzają.

Obgadują wszystkich wkoło.

Dzięki temu jest wesoło.

W smutku, bólu i cierpieniu

I chorobie i zmartwieniu.

Zawsze blisko siebie są.

Nigdy się nie zostawią.

Gdy któregoś z nich zabraknie.

Świat ich piękny się rozpadnie.

Mamy, taty, brata, siostry,

Babci, dziadka czy też chrzestnych?

Bez nich to już nie to samo.

Tylko zdjęcie z wielką ramą.

Pamięć o nich w sobie ma.

I rozdaje każdym z nas.

Po to właśnie jest rodzina.

By pamiętać, powspominać.

Jak na świecie dawniej było.

Jak się wtedy w Polsce żyło.

I tak być powinno właśnie.

Zanim wszystko wokół pryśnie.

Zanim czasy zmienią się

I rozpoczną nowy wiek.

Bo rodzina to są ludzie,

Darowani dla nas w cudzie.

To od Boga wielki dar.

Bez tajemnic i bez mar.

Ich się nigdy nie wybiera,

Lecz dostaje, to nadzieja.

Joanna Wajda, 13 lat

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej z przyjemnością pragnie poinformować, iż w wyniku rozstrzygniętego  konkursu ogłoszonego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społeczne w Krakowie pn. „Moja rodzina”  wyróżnienia otrzymali mieszkańcy Powiatu Dąbrowskiego, a mianowicie: - wychowanka rodziny zastępczej – Joanna Wajda za wiersz pt. Tak jak powinno być oraz - zawodowa rodzina  zastępcza, którą tworzą  Państwo Marta i Waldemar Szlosek za pracę plastyczną pt. „Serce Rodziny”   Joanna Wajda w bieżącym roku szkolny kończy VI klasę Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Asia jest wzorową uczennicą, która osiąga bardzo dobre wyniki w nauce.  Jest również bardzo koleżeńska oraz otwarta na kontakty z innymi osobami.   Państwo Marta i Waldemar Szlosek od czerwca 2010r. pełnili funkcję niespokrewnionej rodziny zastępczej przekształconej w 2012r. w rodzinę  niezawodową , a od kwietnia 2014r. są zawodową rodziną zastępczą.   Jest to jedyna zawodowa rodzina zastępcza funkcjonująca na terenie Powiatu Dąbrowskiego. W rodzinie zastępczej Państwa  Szlosków opiekę i schronienie znalazło 3 dzieci, w tym dwoje  zostało już przysposobionych.   Państwo Szlosek prezentują wysokie kompetencje wychowawcze i prawidłowe postawy rodzicielskie. Dzieci darzą miłością i opieką.   Gratulujemy wyróżnień i dziękujemy za promocję rodzinnej pieczy zastępczej  Powiatu Dąbrowskiego poza jego granicami. Tak jak powinno być Do kogo uciec, gdy jest źle? I o pomoc zwrócić się? Kto nas w biedzie wyratuje? I kto radą posługuje? Kto nam zawsze rękę poda? I otuchy często doda? Kto osuszy gorzkie łzy? Kto pocieszy, doda sił? To rodzina - piękne słowo. Stale wisi mi nad głową. Grupa ludzi ustawiona. Mocną więzią połączona. Mają z sobą wspomnień wiele. Są to drodzy przyjaciele. Wciąż ze sobą rozmawiają I na wzajem doradzają. Obgadują wszystkich wkoło. Dzięki temu jest wesoło. W smutku, bólu i cierpieniu I chorobie i zmartwieniu. Zawsze blisko siebie są. Nigdy się nie zostawią. Gdy któregoś z nich zabraknie. Świat ich piękny się rozpadnie. Mamy, taty, brata, siostry, Babci, dziadka czy też chrzestnych? Bez nich to już nie to samo. Tylko zdjęcie z wielką ramą. Pamięć o nich w sobie ma. I rozdaje każdym z nas. Po to właśnie jest rodzina. By pamiętać, powspominać. Jak na świecie dawniej było. Jak się wtedy w Polsce żyło. I tak być powinno właśnie. Zanim wszystko wokół pryśnie. Zanim czasy zmienią się I rozpoczną nowy wiek. Bo rodzina to są ludzie, Darowani dla nas w cudzie. To od Boga wielki dar. Bez tajemnic i bez mar. Ich się nigdy nie wybiera, Lecz dostaje, to nadzieja. Joanna Wajda, 13 lat