Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyróżnienie i tytuł "Samorząd Równych Szans" dla Powiatu Dąbrowskiego

Wyróżnienie i tytuł "Samorząd Równych Szans" dla Powiatu Dąbrowskiego

Wyróżnienie i tytuł

15 listopada 2013 roku w Karpaczu, w trakcie uroczystej Gali, której organizatorem była Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie, na ręce Pani Agnieszki Anioł – Głuszek, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej zostało przekazane dla Powiatu Dąbrowskiego wyróżnienie i tytuł „Samorząd Równych Szans”. Powiat Dąbrowski po raz trzeci z rzędu został uhonorowany za działania na rzecz osób niepełnoprawnych, realizowane w projekcie ,,Dobra Przyszłość”- rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Wyróżniony projekt przygotowali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej.

Uroczysta Gala została otwarta przez wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego pana Radosława Mołonia, który mówiąc o efektach pracy laureatów konkursu zaznaczył, iż robią Oni coś co jest normalne, coś, co nie jest czymś nadzwyczajnym. Chcą, aby osoby pokrzywdzone przez los miały od Nich odrobinę rekompensaty za niełatwy los. Z kolei  prezes Zarządu Instytutu Rozwoju Regionalnego w Krakowie Pan Aleksander Waszkielewicz nazwał wyróżnione jednostki ,,awangardą społecznikostwa”.

Wśród gości, którzy wzięli udział w Gali byli m.in. poseł Sławomir Piechota, przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodzinnej oraz przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Sejmików Samorządowych Województw Dolnośląskiego i Małopolskiego oraz obu Urzędów Marszałkowskich – Dolnośląskiego i Małopolskiego.

Uroczystość wręczenia nagród za dobre praktyki poprzedziły dwudniowe warsztaty, podczas których goście z urzędów centralnych, organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych zapoznali się m.in. z raportem na temat dostępności dla osób niepełnosprawnych 3 tys. stron internetowych samorządów, ze sposobami na obsługę niesłyszących osób w urzędach, oraz w jaki sposób udostępniać materiały audiowizualne, aby były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Odbyły się również warsztaty świadomościowe dla pracowników administracji oraz debata na temat wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędach.

15 listopada 2013 roku w Karpaczu, w trakcie uroczystej Gali, której organizatorem była Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego w Krakowie, na ręce Pani Agnieszki Anioł – Głuszek, Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej zostało przekazane dla Powiatu Dąbrowskiego wyróżnienie i tytuł „Samorząd Równych Szans”. Powiat Dąbrowski po raz trzeci z rzędu został uhonorowany za działania na rzecz osób niepełnoprawnych, realizowane w projekcie ,,Dobra Przyszłość”- rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Wyróżniony projekt przygotowali pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczysta Gala została otwarta przez wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego pana Radosława Mołonia, który mówiąc o efektach pracy laureatów konkursu zaznaczył, iż robią Oni coś co jest normalne, coś, co nie jest czymś nadzwyczajnym. Chcą, aby osoby pokrzywdzone przez los miały od Nich odrobinę rekompensaty za niełatwy los. Z kolei  prezes Zarządu Instytutu Rozwoju Regionalnego w Krakowie Pan Aleksander Waszkielewicz nazwał wyróżnione jednostki ,,awangardą społecznikostwa”. Wśród gości, którzy wzięli udział w Gali byli m.in. poseł Sławomir Piechota, przewodniczący Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodzinnej oraz przedstawiciele Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Sejmików Samorządowych Województw Dolnośląskiego i Małopolskiego oraz obu Urzędów Marszałkowskich – Dolnośląskiego i Małopolskiego. Uroczystość wręczenia nagród za dobre praktyki poprzedziły dwudniowe warsztaty, podczas których goście z urzędów centralnych, organizacji pozarządowych i samorządów lokalnych zapoznali się m.in. z raportem na temat dostępności dla osób niepełnosprawnych 3 tys. stron internetowych samorządów, ze sposobami na obsługę niesłyszących osób w urzędach, oraz w jaki sposób udostępniać materiały audiowizualne, aby były dostępne dla osób niepełnosprawnych. Odbyły się również warsztaty świadomościowe dla pracowników administracji oraz debata na temat wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędach.