1. Wyróżnienie w konkursie „Odblaskowa Szkoła”

Wyróżnienie w konkursie „Odblaskowa Szkoła”

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej została wyróżniona, jako najlepsza szkoła w powiecie dąbrowskim, w VI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła". Tysiące dzieci z Małopolski nosi już odblaski! - Już od kilku lat odzew jest bardzo duży i kolejne szkoły dołączają do akcji. Angażują się w te inicjatywy zarówno rodzice, ale przede wszystkim dzieci. Organizatorami tej akcji byli: Małopolski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Marszałkowskiego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach akcji, której koordynatorami szkolnymi były Panie Małgorzata Gawlik, Renata Klimek, Barbara Stępnik, uczniowie szkoły zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe zorganizowano „odblaskową" dyskotekę, akcję "Jabłko czy cytrynka" konkursy plastyczne o zasięgu ogólnopolskim i konkursy wiedzy, przeprowadzono wiele działań promujących bezpieczne zachowania na drodze z udziałem partnerów. Zostało również otwarte mobilne miasteczko ruchu drogowego - główna wygrana roku na najbardziej aktywny i efektywny SKB. W grudniu 2015 roku w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień i nagród laureatom VI Edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła". Podczas gali, dyrektor szkoły Anna Fido, koordynator Małgorzata Gawlik oraz przedstawiciele Szkolnego Klubu Bezpieczeństwa "Stopka" Maja Łoś, Ernest Fido, Magdalena Kozioł, Paulina Waśniowska, Natalia Gromska odebrali z rąk podinsp. Krzysztofa Dymury Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie upominki i dyplom. Podsumowanie akcji połączone było z występem popularnego wśród dzieci zespołu „Centrum Uśmiechu". Wyróżnienie, które szkoła otrzymała drugi rok z rzędu, będzie motywować całą społeczność szkolną do promowania wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Społeczność „dąbrowskiej dwójki" dziękuje Burmistrzowi Krzysztofowi Kaczmarskiemu za zorganizowanie przejazdu do Krakowa oraz Powiatowej Komendzie Policji w Dąbrowie Tarnowskiej za owocną współpracę. Wysiłek podjęty zwiększy świadomość uczniów oraz dorosłych jako uczestników ruchu drogowego, co powinno przełożyć się na ich bezpieczeństwo na drogach.