Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyrecytowali niepodległość!

Wyrecytowali niepodległość!

Wyrecytowali niepodległość!

15 listopada 2011r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy już po raz XI odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski poświęcony odzyskaniu przez Polskę Niepodległości dla reprezentantów Gminy Radgoszcz i Dąbrowy Tarnowskiej w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dąbrowskiego.

Do konkursu przystąpiło 31 uczestników ocenianych przez jury w składzie:
Paweł Chojnowski (Dąbrowski Dom Kultury)
Halina Głódź (Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej)
Elżbieta Luszowiecka (Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszcz)

Konkurs ten pomimo upływu czasu (XI edycja) cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem młodzieży. Świadczy o tym ciągle zwiększająca się ilość uczestników jak i poziom wykonania oraz dobór takstów.

O wysokoim , wyrównanym poziomie świadczy fakt, że komisja przyznała kilka równorzędnych nagród szczególnie i I i II kategorii wiekowej.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce przyznano Katarzynie Ryczek (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)
II miejsce przyznano Katarzynie Rarus / Szkoła Podstyawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gabrieli Leżoń (Radgoszcz)
III miejsce przyznano Justynie Otfinowskiej (Radgoszcz)i Irminie Mędala (Luszowice)

Ponadto przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymały: Paulina Ryczek (Smęgorzów) i Klaudia Zawiślak (Radgoszcz)

W kategorii gimnazja:
I miejsca - Karolina Jarosz (Gimnazjum w Radgoszczy
II miejsce : Sylwia Pikul (Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Ewa Bujak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) 
III miejsce : Oliwia Fido (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Kamil Rodak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Marcelina Gondek (Radgoszcz)

Przyznano trzy wyróżnienia dla Anny Wąż (Luszowice), Weroniki Kuta (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Alicji Witek (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce - Patrycja Wójcik  (ZSP nr 2 w Dabrowie Tarnowskiej)
II i III miejsca nie przyznano natomiast wyróżnienienie otrzymała Agnieszka Mroczkowska (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

Organizatorami Konkursu byli :

  • Dąbrowski Dom Kulturu
  • Urząd Gminy w Radgoszcz
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy

Organizatorzy ufundowali dyplomy oraz cenne nagrody książkowe.

opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, foto: Dąbrowski Dom Kultury

15 listopada 2011r. w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Radgoszczy już po raz XI odbył się Międzygminny Konkurs Recytatorski poświęcony odzyskaniu przez Polskę Niepodległości dla reprezentantów Gminy Radgoszcz i Dąbrowy Tarnowskiej w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dąbrowskiego. Do konkursu przystąpiło 31 uczestników ocenianych przez jury w składzie:Paweł Chojnowski (Dąbrowski Dom Kultury)Halina Głódź (Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej)Elżbieta Luszowiecka (Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszcz) Konkurs ten pomimo upływu czasu (XI edycja) cieszy się wciąż dużym zainteresowaniem młodzieży. Świadczy o tym ciągle zwiększająca się ilość uczestników jak i poziom wykonania oraz dobór takstów. O wysokoim , wyrównanym poziomie świadczy fakt, że komisja przyznała kilka równorzędnych nagród szczególnie i I i II kategorii wiekowej. W kategorii szkół podstawowych:I miejsce przyznano Katarzynie Ryczek (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)II miejsce przyznano Katarzynie Rarus / Szkoła Podstyawowa Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gabrieli Leżoń (Radgoszcz)III miejsce przyznano Justynie Otfinowskiej (Radgoszcz)i Irminie Mędala (Luszowice) Ponadto przyznano dwa wyróżnienia, które otrzymały: Paulina Ryczek (Smęgorzów) i Klaudia Zawiślak (Radgoszcz) W kategorii gimnazja:I miejsca - Karolina Jarosz (Gimnazjum w RadgoszczyII miejsce : Sylwia Pikul (Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Ewa Bujak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce : Oliwia Fido (Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), Kamil Rodak (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Marcelina Gondek (Radgoszcz) Przyznano trzy wyróżnienia dla Anny Wąż (Luszowice), Weroniki Kuta (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Alicji Witek (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) W kategorii szkół ponadgimnazjalnychI miejsce - Patrycja Wójcik  (ZSP nr 2 w Dabrowie Tarnowskiej)II i III miejsca nie przyznano natomiast wyróżnienienie otrzymała Agnieszka Mroczkowska (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) Organizatorami Konkursu byli : Dąbrowski Dom Kulturu Urząd Gminy w Radgoszcz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy Organizatorzy ufundowali dyplomy oraz cenne nagrody książkowe. opracowanie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, foto: Dąbrowski Dom Kultury