Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wyremontowano kolejny odcinek drogi powiatowej

Wyremontowano kolejny odcinek drogi powiatowej

Wyremontowano kolejny odcinek drogi powiatowej

Kierowcy będący w szczególności mieszkańcami powiatu mogą już spokojnie i bezpiecznie poruszać się po drodze powiatowej nr 1310 K. Prace na ponad jednokilometrowym odcinku „powiatówki”  polegały na frezowaniu istniejącej nawierzchni jezdni, ścięciu obustronnego poboczy, wykonaniu podbudowy z mieszanki mineralno – cementowo – emulsyjnej MCE, wykonaniu warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W, wykonaniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S, dostosowaniu wysokościowego istniejących zjazdów, odmuleniu rowów przydrożnych oraz utworzeniu trwałych poboczy.

Remont oddanego do użytku odcinka łączącego Olesno z Ćwikowem wyniósł 715 627,69 zł. Dokonane przedsięwzięcie było możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w kwocie 585 000,00 zł. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetu Powiatu Dąbrowskiego.

Wyremontowana jezdnia na pewno przyczyni się do większego komfortu poruszania się, jak i polepszy bezpieczeństwo samych uczestników ruchu.

gd

Kierowcy będący w szczególności mieszkańcami powiatu mogą już spokojnie i bezpiecznie poruszać się po drodze powiatowej nr 1310 K. Prace na ponad jednokilometrowym odcinku „powiatówki”  polegały na frezowaniu istniejącej nawierzchni jezdni, ścięciu obustronnego poboczy, wykonaniu podbudowy z mieszanki mineralno – cementowo – emulsyjnej MCE, wykonaniu warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W, wykonaniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S, dostosowaniu wysokościowego istniejących zjazdów, odmuleniu rowów przydrożnych oraz utworzeniu trwałych poboczy. Remont oddanego do użytku odcinka łączącego Olesno z Ćwikowem wyniósł 715 627,69 zł. Dokonane przedsięwzięcie było możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w kwocie 585 000,00 zł. Pozostała kwota została sfinansowana z budżetu Powiatu Dąbrowskiego. Wyremontowana jezdnia na pewno przyczyni się do większego komfortu poruszania się, jak i polepszy bezpieczeństwo samych uczestników ruchu. gd