1. Wystawa ku czci Maksymiliana Marii Kolbe

Wystawa ku czci Maksymiliana Marii Kolbe

W dniu 20 lutego br. w Domu Parafialnym w Dąbrowie Tarnowskiej, po Mszy św. o godz. 11.00, którą celebrował ks. proboszcz Stanisław Cyran, miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej Ojcu Maksymilianowi Marii Kolbe p.n. "Nie gaście Ducha Ojca Maksymiliana „ którą otworzył Gwardian Niepokalanowa Ojciec Stanisław Maria Piętka. Na wystawie obecni byli; Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Z-ca Burmistrza Marek Minorczyk, Dyrektor Biblioteki Publicznej Jadwiga Kusior, zaproszeni księża naszej parafii oraz dekanatu dąbrowskiego, oraz goście z rożnych stron diecezji tarnowskiej. Wystawa powstała z inicjatywy prezesa Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej" przy parafii dąbrowskiej (MI-2) Jana Hajdugi.Wystawę możemy oglądać dzięki finansowemu wsparciu m.in:Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, przedsiębiorców z powiatu dąbrowskiego oraz wielkiej życzliwości Ojca Gwardiana, siostry Teresy Michałek, oraz ojca Ryszarda Żubera.Na wystawę składa się 16 plansz o wymiarach 100 x 130 cm na których utrwalone są fotografie przedstawiające Ojca Maksymiliana w rożnych okresach Jego życia i działalności, a więc od dzieciństwa do głodowej śmierci w Auschwitz Birkenau, natomiast ostatnie 3 plansze to działalność Stowarzyszenia, "Rycerstwo Niepokalanej „ w diecezji tarnowskiej.Przed zaproszeniem gości do zwiedzania wystawy, głos zabrali: 26 Gwardian Niepokalanowa Ojciec Stanisław Maria Piętka, opiekun Diecezjalnego oddziału "Rycerstwa" Ks. Stanisław Śliwa. który podziękował za ogrom pracy włożonej w to przedsięwzięcie oraz proboszcz dąbrowskiej parafii ks. Stanisław Cyran.Wystawę będzie można oglądać przez cały bieżący rok w rożnych miejscach diecezji tarnowskiej.