1. Wystawa pn. „Historia ludzi nagrobkami pisana”

Wystawa pn. „Historia ludzi nagrobkami pisana”

W dniu 22 marca 2011 r. w Bibliotece Publicznej w Oleśnie młodzież klasy III TIŚ/TA z ZSP w Brniu zaprezentowała publiczności wystawę pod tytułem „Historia ludzi nagrobkami pisana".Pod patronatem Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca wystawa została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Na wystawę w nowo wyremontowanej świetlicy przybyli powitani przez Dyrektor Biblioteki Małgorzatę Morawiec: Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Ewa Drzazga, Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z/s w Zalipiu Wanda Chlastawa, Dyrektor DDK w Dąbrowie Tarnowskiej Paweł Chojnowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – Ryszard Pikul, Dyrektorzy zaprzyjaźnionych bibliotek, Dyrektorzy szkół Gminy Olesno oraz zaprzyjaźnieni czytelnicy. Historię ludzi zasłużonych dla miejscowości: Olesna, Zalipia, Smęgorzowa, Radgoszczy, Gręboszowa i Dąbrowy Tarnowskiej przedstawili uczniowie Szkoły Ponadgimnazjalnej w Brniu.Po wygłoszeniu prezentacji Dyrektor Biblioteki wraz z Wójtem Gminy Olesno wręczyła okolicznościowe adresy Dyrektorowi ZSP w Brniu Jarosławowi Boryczce oraz nauczycielom szkoły i opiekunom młodzieży; Barbarze Grzebieniowskiej, Katarzynie Matusik - Kapuściak i Marcinowi Kapuściak. Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera podziękował organizatorom i uczniom z ZSP w Brniu za przygotowanie spotkania i zachęcił do kontynuacji takich działań a następnie Dyrektor Biblioteki zaprosiła gości do oglądania wystawy, która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych przez następne trzy tygodnie.