Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Wystawa Warsztatów Terapii Zajęciowej "Poszukiwania artystyczne" w Krakowie

Wystawa Warsztatów Terapii Zajęciowej "Poszukiwania artystyczne" w Krakowie

Wystawa Warsztatów Terapii Zajęciowej

W dniu 15 kwietnia br. w Galerii Stańczyk w Krakowie odbyła się uroczystość otwarcia wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej zatytułowana "Poszukiwania artystyczne". W wernisażu oprócz autorów prezentowanych prac Ani Mikosz, Agnieszki Majki, Eryka Pacuły i Mirosława Bugały, wzięli udział Dyrektor PCPR mgr Agnieszka Anioł-Głuszek, Prezes Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" mgr Barbara Sobecka-Mikos, Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Pani Halina Sarat, Prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych Pani Helena Maślana, uczestnicy Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i mieszkańcy Krakowa oraz uczestnicy i instruktorzy terapii zajęciowej WTZ na czele z Kierownikiem WTZ mgr Ryszardem Mickiem.

Na wystawie prezentowane są prace wykonane przez uczestników warsztatów pod kierunkiem instruktorów Anny Pacuły oraz Bartosza Morawca w ramach zajęć w pracowni plastycznej oraz rolniczo-technicznej, są to m.in.: obrazy na drewnie (ikony), grafiki, akwarele, pastele, malarstwo na szkle, wyroby z drewna, korale oraz drzewka szczęścia. Po krótkiej prezentacji autorów prac, uczestnicy otwarcia mieli możliwość bezpośredniej rozmowy, wymiany doświadczeń, ale także nawiązania kontaktów. Gospodarze Galerii liczą, że ta wystawa nie będzie ostatnią i zaprosili nas na kolejne prezentacje dorobku artystycznego naszych podopiecznych. W podziękowaniu za zaproszenie do Galerii Kierownik WTZ wręczył przekazane przez Starostę oraz Burmistrza materiały promocyjne Powiatu i Gminy Dąbrowa Tarnowska na ręce Prezes Fundacji Pani Heleny Maślana. Celem przybliżenia naszej działalności przekazaliśmy gościom wernisażu warsztatowy folder.

Uroczystość otwarcia wystawy w Galerii Stańczyk była dużym artystycznym przeżyciem dla naszych uczestników, tym bardziej, że po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu wydarzeniu, w szczególności, że wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem a wiele z zaprezentowanych prac zostało już sprzedanych lub zamówionych.

Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych powstała w Krakowie w 1991 roku. Wyszukuje i promuje twórców niepełnosprawnych (zarówno amatorów jak i profesjonalistów, dzieci i dorosłych). Prowadzi rozmaite formy działalności. Jedną z nich jest galeria sztuki "Stańczyk", otwarta wiosną 1999 roku. Galeria zajmuje lokal łatwo dostępny, usytuowany w dogodnym miejscu: u końca ważnej arterii, jaką jest ulica Królewska, w pobliżu Akademii Pedagogicznej.

Wystawa WTZ "Poszukiwania artystyczne"
w Galerii Stańczyk w Krakowie, ul. Królewska 94
czynna będzie codziennie w godzinach od 11.00-17.00
do dnia 2 maja 2008r.

Serdecznie zapraszamy

Źródło: WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 15 kwietnia br. w Galerii Stańczyk w Krakowie odbyła się uroczystość otwarcia wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Pomocna Dłoń" w Dąbrowie Tarnowskiej zatytułowana "Poszukiwania artystyczne". W wernisażu oprócz autorów prezentowanych prac Ani Mikosz, Agnieszki Majki, Eryka Pacuły i Mirosława Bugały, wzięli udział Dyrektor PCPR mgr Agnieszka Anioł-Głuszek, Prezes Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" mgr Barbara Sobecka-Mikos, Skarbnik Zarządu Stowarzyszenia Pani Halina Sarat, Prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych Pani Helena Maślana, uczestnicy Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i mieszkańcy Krakowa oraz uczestnicy i instruktorzy terapii zajęciowej WTZ na czele z Kierownikiem WTZ mgr Ryszardem Mickiem. Na wystawie prezentowane są prace wykonane przez uczestników warsztatów pod kierunkiem instruktorów Anny Pacuły oraz Bartosza Morawca w ramach zajęć w pracowni plastycznej oraz rolniczo-technicznej, są to m.in.: obrazy na drewnie (ikony), grafiki, akwarele, pastele, malarstwo na szkle, wyroby z drewna, korale oraz drzewka szczęścia. Po krótkiej prezentacji autorów prac, uczestnicy otwarcia mieli możliwość bezpośredniej rozmowy, wymiany doświadczeń, ale także nawiązania kontaktów. Gospodarze Galerii liczą, że ta wystawa nie będzie ostatnią i zaprosili nas na kolejne prezentacje dorobku artystycznego naszych podopiecznych. W podziękowaniu za zaproszenie do Galerii Kierownik WTZ wręczył przekazane przez Starostę oraz Burmistrza materiały promocyjne Powiatu i Gminy Dąbrowa Tarnowska na ręce Prezes Fundacji Pani Heleny Maślana. Celem przybliżenia naszej działalności przekazaliśmy gościom wernisażu warsztatowy folder. Uroczystość otwarcia wystawy w Galerii Stańczyk była dużym artystycznym przeżyciem dla naszych uczestników, tym bardziej, że po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu wydarzeniu, w szczególności, że wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem a wiele z zaprezentowanych prac zostało już sprzedanych lub zamówionych. Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych powstała w Krakowie w 1991 roku. Wyszukuje i promuje twórców niepełnosprawnych (zarówno amatorów jak i profesjonalistów, dzieci i dorosłych). Prowadzi rozmaite formy działalności. Jedną z nich jest galeria sztuki "Stańczyk", otwarta wiosną 1999 roku. Galeria zajmuje lokal łatwo dostępny, usytuowany w dogodnym miejscu: u końca ważnej arterii, jaką jest ulica Królewska, w pobliżu Akademii Pedagogicznej. Wystawa WTZ "Poszukiwania artystyczne"w Galerii Stańczyk w Krakowie, ul. Królewska 94czynna będzie codziennie w godzinach od 11.00-17.00do dnia 2 maja 2008r. Serdecznie zapraszamy Źródło: WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej