Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XI Laur Melpomeny za nami

XI Laur Melpomeny za nami

XI Laur Melpomeny za nami

Pięć zespołów teatralnych z powiatu dąbrowskiego, mimo trudności związanych z pandemią, zgłosiło się do XI Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”, który odbył się w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Wójt Radgoszczy Marek Lupa.

Organizatorami turnieju byli: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy.

Część nagród ufundował Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Marta Chrabąszcz Przewodnicząca Rady Powiatu, a zarazem Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej.

Konkurs odbył się 1 grudnia 2021 roku w 2 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, klasy I-III i VII-VIII. Był zaplanowany w czterech (klasy IV-VI i szkoły ponadpodstawowe), ale nie było zainteresowania w tych grupach. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Renata Klimek i Paweł Chojnowski.

Komisja, po dokładnym obejrzeniu pięciu spektakli przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

klasy I-III:

  • I miejsce – „TEATRAŁKI” (SP w Radgoszczy) za spektakl „Calineczka”
  • II – „Coolturka” (SP w Smęgorzowie) za spektakl „Smerfy w szkole”
  • III – „Ekipa Magicznego Karpia” (SP w Smęgorzowie) za spektakl „Brzydkie Kaczątko”

klasy VII-VIII:

  1. I miejsce – „BRAK SŁÓW” (SP w Smęgorzowie) za spektakl „Kim jestem”
  2. II – „Szkolny Klub Teatralny Dwójka” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Jak Erg Samowzbudnik bladawca pokonał”.

Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe.

W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego nagrody i dyplomy wręczały Przewodnicząca Rady Marta Chrabąszcz oraz Sekretarz Powiatu Anna Mikos

Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, w podsumowaniu podziękował młodym aktorom i aktorkom z ogromnym potencjałem i pasją tworzenia oraz chęcią dzielenia się emocjami na scenie, instruktorom za odwagę kreacyjną, pomysły inscenizacyjne i pracowitość, rodzicom młodych wykonawców za trud w tworzeniu scenografii i szyciu kostiumów, współorganizatorom i mecenasom za poświęcony czas  i wsparcie finansowe. Jedenasta edycja, dzięki szczodrości tych podmiotów i osób, miała rekordową pulę nagród rzeczowych, które ucieszyły grupy teatralne, docenione w Dąbrowie Tarnowskiej.

źródło: DDK

Pięć zespołów teatralnych z powiatu dąbrowskiego, mimo trudności związanych z pandemią, zgłosiło się do XI Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”, który odbył się w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury. Patronat honorowy nad przeglądem objęli: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski i Wójt Radgoszczy Marek Lupa. Organizatorami turnieju byli: Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy. Część nagród ufundował Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz Marta Chrabąszcz Przewodnicząca Rady Powiatu, a zarazem Dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs odbył się 1 grudnia 2021 roku w 2 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, klasy I-III i VII-VIII. Był zaplanowany w czterech (klasy IV-VI i szkoły ponadpodstawowe), ale nie było zainteresowania w tych grupach. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca), Renata Klimek i Paweł Chojnowski. Komisja, po dokładnym obejrzeniu pięciu spektakli przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia: klasy I-III: I miejsce – „TEATRAŁKI” (SP w Radgoszczy) za spektakl „Calineczka” II – „Coolturka” (SP w Smęgorzowie) za spektakl „Smerfy w szkole” III – „Ekipa Magicznego Karpia” (SP w Smęgorzowie) za spektakl „Brzydkie Kaczątko” klasy VII-VIII: I miejsce – „BRAK SŁÓW” (SP w Smęgorzowie) za spektakl „Kim jestem” II – „Szkolny Klub Teatralny Dwójka” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Jak Erg Samowzbudnik bladawca pokonał”. Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody rzeczowe. W imieniu Samorządu Powiatu Dąbrowskiego nagrody i dyplomy wręczały Przewodnicząca Rady Marta Chrabąszcz oraz Sekretarz Powiatu Anna Mikos Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski, w podsumowaniu podziękował młodym aktorom i aktorkom z ogromnym potencjałem i pasją tworzenia oraz chęcią dzielenia się emocjami na scenie, instruktorom za odwagę kreacyjną, pomysły inscenizacyjne i pracowitość, rodzicom młodych wykonawców za trud w tworzeniu scenografii i szyciu kostiumów, współorganizatorom i mecenasom za poświęcony czas  i wsparcie finansowe. Jedenasta edycja, dzięki szczodrości tych podmiotów i osób, miała rekordową pulę nagród rzeczowych, które ucieszyły grupy teatralne, docenione w Dąbrowie Tarnowskiej. źródło: DDK