Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

W dniu 30.10.2007 r. o godz. 14:00 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Tematem obrad była sytuacja finansowa i kadrowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

W sesji uczestniczyli radni Rady Powiatu oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Pani Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – Teresa Kopczyńska, Wicedyrektor ZOZ – Dorota Buczek, przedstawiciele związków zawodowych oraz członkowie Rady Społecznej ZOZ, a także radna Sejmiku Małopolskiego – Barbara Kosińska-Geras, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska – Stanisław Początek, wójtowie gmin Mędrzechów, Olesno, Bolesław.

Informacje, które były przedmiotem obrad przedstawiła Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – Teresa Kopczyńska, która stwierdziła, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo dobra. Problemem jest jednak duża kwota zobowiązań wymagalnych wobec dostawców i dlatego Dyrekcja ZOZ stara się o zaciągnięcie kredytu, który w części byłby przeznaczony na spłatę tychże zobowiązań.

Zarząd Powiatu przychylił się do prośby Pani Dyrektor Kopczyńskiej, która złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska z dniem 31.12.2007 r.

Wypowiedzenie z funkcji wicedyrektora ZOZ złożyła również Pani Dorota Buczek.

Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski poinformował zebranych, że na stanowisko zastępcy dyrektora ZOZ została już wszczęta procedura konkursowa, natomiast nowego dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Zarząd Powiatu powoła do 15 listopada br.

W dniu 30.10.2007 r. o godz. 14:00 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Tematem obrad była sytuacja finansowa i kadrowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W sesji uczestniczyli radni Rady Powiatu oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Pani Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – Teresa Kopczyńska, Wicedyrektor ZOZ – Dorota Buczek, przedstawiciele związków zawodowych oraz członkowie Rady Społecznej ZOZ, a także radna Sejmiku Małopolskiego – Barbara Kosińska-Geras, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska – Stanisław Początek, wójtowie gmin Mędrzechów, Olesno, Bolesław. Informacje, które były przedmiotem obrad przedstawiła Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – Teresa Kopczyńska, która stwierdziła, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo dobra. Problemem jest jednak duża kwota zobowiązań wymagalnych wobec dostawców i dlatego Dyrekcja ZOZ stara się o zaciągnięcie kredytu, który w części byłby przeznaczony na spłatę tychże zobowiązań. Zarząd Powiatu przychylił się do prośby Pani Dyrektor Kopczyńskiej, która złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska z dniem 31.12.2007 r. Wypowiedzenie z funkcji wicedyrektora ZOZ złożyła również Pani Dorota Buczek. Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski poinformował zebranych, że na stanowisko zastępcy dyrektora ZOZ została już wszczęta procedura konkursowa, natomiast nowego dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Zarząd Powiatu powoła do 15 listopada br.