1. XI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

Wypowiedzenie z funkcji wicedyrektora ZOZ złożyła również Pani Dorota Buczek.

W dniu 30.10.2007 r. o godz. 14:00 odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu. Tematem obrad była sytuacja finansowa i kadrowa Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej. W sesji uczestniczyli radni Rady Powiatu oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Pani Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – Teresa Kopczyńska, Wicedyrektor ZOZ – Dorota Buczek, przedstawiciele związków zawodowych oraz członkowie Rady Społecznej ZOZ, a także radna Sejmiku Małopolskiego – Barbara Kosińska-Geras, Burmistrz Gminy Dąbrowa Tarnowska – Stanisław Początek, wójtowie gmin Mędrzechów, Olesno, Bolesław. Informacje, które były przedmiotem obrad przedstawiła Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej – Teresa Kopczyńska, która stwierdziła, że sytuacja finansowa szpitala jest bardzo dobra. Problemem jest jednak duża kwota zobowiązań wymagalnych wobec dostawców i dlatego Dyrekcja ZOZ stara się o zaciągnięcie kredytu, który w części byłby przeznaczony na spłatę tychże zobowiązań. Zarząd Powiatu przychylił się do prośby Pani Dyrektor Kopczyńskiej, która złożyła rezygnację z zajmowanego stanowiska z dniem 31.12.2007 r. Wypowiedzenie z funkcji wicedyrektora ZOZ złożyła również Pani Dorota Buczek. Starosta Dąbrowski – Wiesław Krajewski poinformował zebranych, że na stanowisko zastępcy dyrektora ZOZ została już wszczęta procedura konkursowa, natomiast nowego dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej Zarząd Powiatu powoła do 15 listopada br.