Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XII Edycja Powiatowego Turnieju BRD dla klas I-III

XII Edycja Powiatowego Turnieju BRD dla klas I-III

XII Edycja Powiatowego Turnieju BRD dla klas I-III

Dnia 18 maja 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał XII Powiatowego Turnieju Wiedzy BRD dla klas I-III „Wzorowo i bezpiecznie".

Impreza ta posiada wieloletnią tradycję. Została ona zainicjowana przez nauczycieli naszej szkoły oraz starszego wizytatora Kuratorium Oświaty Ferdynanda Gawrona. W tym roku turniej przebiegał pod patronatem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego", we współpracy z którym nasza szkoła realizuje projekt grantowy „Czerwone stój - zielone idź".

Corocznie turniej rozpoczyna się od eliminacji zawodników na terenie szkół z powiatu dąbrowskiego, zaproszonych przez nas do współpracy na tym polu. Później wyłonieni uczniowie przystępują do eliminacji na szczeblu gminnym, koordynowanych przez organizatorów. Następnie zwycięskie trzyosobowe drużyny walczą o laur na etapie powiatowym.

W końcowym etapie, podobnie jak na eliminacjach szkolnych i gminnych, zawodnicy rozwiązują test wiedzy teoretycznej, dotyczącej znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym przedmiotem zmagań jest przejechanie rowerowego toru przeszkód. W tym roku dodatkowo drużyny układały na czas puzzle – znaki drogowe.

O tytuł najlepszej drużyny w powiecie rywalizowało 10 trzyosobowych zespołów reprezentujących następujące szkoły:

• Publiczną Szkołę Podstawową w Oleśnie,
• Zespół Szkół w Mędrzechowie,
• Publiczną Szkołę Podstawową w Gręboszowie,
• Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,
• Zespół Szkół w Szczucinie,
• Publiczną Szkołę Podstawową w Zabrniu,
• Publiczną Szkołę Podstawową w Laskówce Chorąskiej,
• Publiczną Szkołę Podstawową w Dąbrówkach Breńskich,
• Publiczną Szkołę Podstawową w Nieczajnie Górnej
• Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – gospodarzy turnieju.

Podczas rozwiązywania testu opiekę nad uczniami sprawowały opiekunki drużyn: Beata Wójtowicz – PSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Grażyna Owierczuk – PSP w Oleśnie i Mirela Kiełbasa –PSP w Nieczajnie Górnej. Oceną prac zajęła się Komisja Sędziowska złożona z nauczycieli obecnych na konkursie oraz koordynatorów turnieju.

Zmagania na rowerowym torze przeszkód nadzorowali i punktowali funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej - aspirant Jarosław Czupryna, st. sierż. Paweł Stankiewicz oraz Zuzanna Sikora - nauczyciel SP w Szczucinie.

Czas podczas układania puzzli mierzyli: Paweł Pisarski – nauczyciel PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Iwona Gębala – nauczyciel PSP w Laskówce Chorąskiej oraz Bożena Stokłosa – nauczyciel PSP w Dąbrówkach Breńskich.

Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowała higienistka szkolna Danuta Sambor.

Po wykonaniu turniejowych zadań przez wszystkich zawodników Komisja Sędziowska podsumowała punktację i przyznała następujące lokaty:

I MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – drużyna w składzie: Kacper Wąż, Piotr Bąk, Wojciech Skrzyniarz - 300 pkt. Opiekun: Renata Klimek, Barbara Stępnik
II MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnie – drużyna w składzie: Aleksandra Zachara, Aleksandra Rzemińska, Dominik Widor - 282 pkt. Opiekun: Grażyna Owierczuk
III MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach Breńskich – drużyna w składzie: Zuzanna Brożek, Magdalena Warzeszczak, Sylwia Pytka - 251 pkt. Opiekun: Bożena Stokłosa
IV MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej – drużyna w składzie: Gabriela Kmieć, Kinga Nowak, Marlena Maziarz - 236 pkt. Opiekun: Marta Sokół

Wyróżnienia specjalne otrzymali następujący uczniowie:

• Piotr Bąk z Publicznej SzkołyPodstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej za największą ilość punktów uzyskanych na teście,
• Wojciech Skrzyniarz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Aleksandra Rzemińskaz Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnie i Sylwia Pytka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich za najlepiej przejechany rowerowy tor przeszkód.

Gratulacje zwycięzcom , a także wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn złożyła Dyrektor Szkoły Anna Fido oraz zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor ZOSiP w Oleśnie Marek Nowak, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Burmistrz Miasta Szczucin Andrzej Gorzkiewicz, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Lechowicz, przedstawiciel MORD w Tarnowie Łukasz Sobota, Dyrektor Stowarzyszenia " Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego" Boris Poleganow.

Następnie wszystkim drużynom wręczono dyplomy i cenne nagrody. Wyrazami uznania dla koordynatorów gminnych oraz opiekunów drużyn, w podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju, były dyplomy i drobne upominki. Szczególne podziękowania spłynęły też na ręce hojnych sponsorów.

Nagrody ufundowali:

Starosta Powiatu Dąbrowskiego
Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej
Prezes Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Tarnowskiej
Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie
Wójt Gminy Mędrzechów
Wójt Gminy Olesno
Burmistrz Miasta Szczucin
Powiatowa Komenda Policji w Dąbrowie Tarnowskiej
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Organizatorzy turnieju: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek i Barbara Stępnik gratulują zwycięzcom i serdecznie dziękują wszystkim osobom, które poprzez wsparcie finansowe oraz okazaną pomoc przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia Turnieju, a tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

M. Gawlik , R. Klimek, B. Stępnik

Dnia 18 maja 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się finał XII Powiatowego Turnieju Wiedzy BRD dla klas I-III „Wzorowo i bezpiecznie". Impreza ta posiada wieloletnią tradycję. Została ona zainicjowana przez nauczycieli naszej szkoły oraz starszego wizytatora Kuratorium Oświaty Ferdynanda Gawrona. W tym roku turniej przebiegał pod patronatem Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego", we współpracy z którym nasza szkoła realizuje projekt grantowy „Czerwone stój - zielone idź". Corocznie turniej rozpoczyna się od eliminacji zawodników na terenie szkół z powiatu dąbrowskiego, zaproszonych przez nas do współpracy na tym polu. Później wyłonieni uczniowie przystępują do eliminacji na szczeblu gminnym, koordynowanych przez organizatorów. Następnie zwycięskie trzyosobowe drużyny walczą o laur na etapie powiatowym. W końcowym etapie, podobnie jak na eliminacjach szkolnych i gminnych, zawodnicy rozwiązują test wiedzy teoretycznej, dotyczącej znajomości zasad i przepisów ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym przedmiotem zmagań jest przejechanie rowerowego toru przeszkód. W tym roku dodatkowo drużyny układały na czas puzzle – znaki drogowe. O tytuł najlepszej drużyny w powiecie rywalizowało 10 trzyosobowych zespołów reprezentujących następujące szkoły: • Publiczną Szkołę Podstawową w Oleśnie,• Zespół Szkół w Mędrzechowie,• Publiczną Szkołę Podstawową w Gręboszowie,• Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej,• Zespół Szkół w Szczucinie,• Publiczną Szkołę Podstawową w Zabrniu,• Publiczną Szkołę Podstawową w Laskówce Chorąskiej,• Publiczną Szkołę Podstawową w Dąbrówkach Breńskich,• Publiczną Szkołę Podstawową w Nieczajnie Górnej• Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – gospodarzy turnieju. Podczas rozwiązywania testu opiekę nad uczniami sprawowały opiekunki drużyn: Beata Wójtowicz – PSP nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Grażyna Owierczuk – PSP w Oleśnie i Mirela Kiełbasa –PSP w Nieczajnie Górnej. Oceną prac zajęła się Komisja Sędziowska złożona z nauczycieli obecnych na konkursie oraz koordynatorów turnieju. Zmagania na rowerowym torze przeszkód nadzorowali i punktowali funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej - aspirant Jarosław Czupryna, st. sierż. Paweł Stankiewicz oraz Zuzanna Sikora - nauczyciel SP w Szczucinie. Czas podczas układania puzzli mierzyli: Paweł Pisarski – nauczyciel PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Iwona Gębala – nauczyciel PSP w Laskówce Chorąskiej oraz Bożena Stokłosa – nauczyciel PSP w Dąbrówkach Breńskich. Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowała higienistka szkolna Danuta Sambor. Po wykonaniu turniejowych zadań przez wszystkich zawodników Komisja Sędziowska podsumowała punktację i przyznała następujące lokaty: I MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – drużyna w składzie: Kacper Wąż, Piotr Bąk, Wojciech Skrzyniarz - 300 pkt. Opiekun: Renata Klimek, Barbara StępnikII MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa w Oleśnie – drużyna w składzie: Aleksandra Zachara, Aleksandra Rzemińska, Dominik Widor - 282 pkt. Opiekun: Grażyna OwierczukIII MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach Breńskich – drużyna w składzie: Zuzanna Brożek, Magdalena Warzeszczak, Sylwia Pytka - 251 pkt. Opiekun: Bożena StokłosaIV MIEJSCE Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej – drużyna w składzie: Gabriela Kmieć, Kinga Nowak, Marlena Maziarz - 236 pkt. Opiekun: Marta Sokół Wyróżnienia specjalne otrzymali następujący uczniowie: • Piotr Bąk z Publicznej SzkołyPodstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej za największą ilość punktów uzyskanych na teście,• Wojciech Skrzyniarz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Aleksandra Rzemińskaz Publicznej Szkoły Podstawowej w Oleśnie i Sylwia Pytka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrówkach Breńskich za najlepiej przejechany rowerowy tor przeszkód. Gratulacje zwycięzcom , a także wszystkim uczestnikom i opiekunom drużyn złożyła Dyrektor Szkoły Anna Fido oraz zaproszeni goście: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor ZOSiP w Oleśnie Marek Nowak, Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec, Burmistrz Miasta Szczucin Andrzej Gorzkiewicz, Wicestarosta Powiatu Dąbrowskiego Marek Kopia, rzecznik prasowy KPP w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Lechowicz, przedstawiciel MORD w Tarnowie Łukasz Sobota, Dyrektor Stowarzyszenia " Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego" Boris Poleganow. Następnie wszystkim drużynom wręczono dyplomy i cenne nagrody. Wyrazami uznania dla koordynatorów gminnych oraz opiekunów drużyn, w podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju, były dyplomy i drobne upominki. Szczególne podziękowania spłynęły też na ręce hojnych sponsorów. Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu DąbrowskiegoBurmistrz Dąbrowy TarnowskiejPrezes Banku Spółdzielczego w Dąbrowie TarnowskiejDyrektor Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w TarnowieWójt Gminy MędrzechówWójt Gminy OlesnoBurmistrz Miasta SzczucinPowiatowa Komenda Policji w Dąbrowie TarnowskiejDyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Organizatorzy turnieju: Małgorzata Gawlik, Renata Klimek i Barbara Stępnik gratulują zwycięzcom i serdecznie dziękują wszystkim osobom, które poprzez wsparcie finansowe oraz okazaną pomoc przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia Turnieju, a tym samym do zwiększenia bezpieczeństwa wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. M. Gawlik , R. Klimek, B. Stępnik