Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XIII Finał WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej

XIII Finał WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej

XIII Finał WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej

W Dąbrowie Tarnowskiej trwają ostatnie przygotowania do XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Finałem akcji będzie pokaz fajerwerków na Rynku przed Urzędem Miasta o godz. 20.00. 

Zbiórka datków na Powiślu Dąbrowskim rozpocznie się już w sobotę w hali sportowej w Szczucinie, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się otwarty turniej siatkówki. Dochód z wpisowego od drużyn (30 zł) przekazany będzie na rzecz Fundacji WOŚP, ponadto wolontariusze zbierać będą wolne datki do puszek od widzów turnieju. 

W niedzielę datki zbierać będzie 80 wolontariuszy, których spotkać będzie można w okolicy kościołów od pierwszych mszy. Pieniądze będą zbierane w siedzibach gmin na terenie powiatu oraz we wszystkich miejscowościach w gminie Dąbrowa. 

W Dąbrowie o godz. 12.00 przygotowano koncert kapeli podwórkowej "Wiarusy" w C. H. "Dąbrowiak". O godz. 17.00 rozpoczną się imprezy w Dąbrowskim Domu Kultury, siedzibie sztabu. Zaprezentuje się m. in. zespół taneczny "Atomówki" z Tarnowa, zespół teatralny DDK pokaże fragmenty nowego programu kabaretowego zatytułowanego "Zdziczałe Amory". W sali kina Sokół wystąpią także młodzieżowe zespoły amatorskie związane z DDK. Cena biletu wynosi 7 zł w dniu koncertu, można je już nabywać w sekretariacie DDK w cenie 6 zł. Atrakcją dla mieszkańców miasta będzie również serce z światełek choinkowych, które zostanie "zapalone" na fasadzie budynku Urzędu Miasta. 

Wieczorem, o godz. 19.00, na placu przed Urzędem Miasta odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP i przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Wielki finał "światełko do nieba" zaplanowano na godz. 20.00, będzie to pokaz sztucznych ogni. O godz. 21.00 w sali Sokoła odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru, zespołu "In spite of" z Bydgoszczy. Wstęp z biletami z koncertu popołudniowego, natomiast bilety tylko na ten koncert w cenie 5 zł. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

W Dąbrowie Tarnowskiej trwają ostatnie przygotowania do XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze będą przeznaczone na nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii. Finałem akcji będzie pokaz fajerwerków na Rynku przed Urzędem Miasta o godz. 20.00.  Zbiórka datków na Powiślu Dąbrowskim rozpocznie się już w sobotę w hali sportowej w Szczucinie, gdzie o godz. 10.00 rozpocznie się otwarty turniej siatkówki. Dochód z wpisowego od drużyn (30 zł) przekazany będzie na rzecz Fundacji WOŚP, ponadto wolontariusze zbierać będą wolne datki do puszek od widzów turnieju.  W niedzielę datki zbierać będzie 80 wolontariuszy, których spotkać będzie można w okolicy kościołów od pierwszych mszy. Pieniądze będą zbierane w siedzibach gmin na terenie powiatu oraz we wszystkich miejscowościach w gminie Dąbrowa.  W Dąbrowie o godz. 12.00 przygotowano koncert kapeli podwórkowej "Wiarusy" w C. H. "Dąbrowiak". O godz. 17.00 rozpoczną się imprezy w Dąbrowskim Domu Kultury, siedzibie sztabu. Zaprezentuje się m. in. zespół taneczny "Atomówki" z Tarnowa, zespół teatralny DDK pokaże fragmenty nowego programu kabaretowego zatytułowanego "Zdziczałe Amory". W sali kina Sokół wystąpią także młodzieżowe zespoły amatorskie związane z DDK. Cena biletu wynosi 7 zł w dniu koncertu, można je już nabywać w sekretariacie DDK w cenie 6 zł. Atrakcją dla mieszkańców miasta będzie również serce z światełek choinkowych, które zostanie "zapalone" na fasadzie budynku Urzędu Miasta.  Wieczorem, o godz. 19.00, na placu przed Urzędem Miasta odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP i przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Wielki finał "światełko do nieba" zaplanowano na godz. 20.00, będzie to pokaz sztucznych ogni. O godz. 21.00 w sali Sokoła odbędzie się koncert gwiazdy wieczoru, zespołu "In spite of" z Bydgoszczy. Wstęp z biletami z koncertu popołudniowego, natomiast bilety tylko na ten koncert w cenie 5 zł. (baja)  Źródło: Dziennik Polski