Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XIV Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XIV Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XIV Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

W dniu dzisiejszym w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XIV posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne panujące obecnie w Polsce, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek podjął decyzję, aby w dzisiejszej sesji uczestniczyli wyłącznie radni Powiatu Dąbrowskiego. Do porządku obrad wprowadzono zmiany, które pozwoliły ograniczyć czas trwania posiedzenia.

Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, następnie Radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Podczas sesji nie zostały odczytywane odpowiedzi na zadane pytania z poprzedniej sesji oraz nie przedstawiono zebranym sprawozdania z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Wszystkie te informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ramach wolnych wniosków poruszano temat zachorowań na wirusa COVID-19. Radni zwrócili się z apelem do mieszkańców powiatu, aby zachowali szczególną ostrożność w obecnym czasie.

Rada Powiatu Dąbrowskiego podjęła następujące uchwały:

  • w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2020 rok,
  • w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2019-2029,
  • w sprawie określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach środków finansowych przeznaczonych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Dąbrowski oraz warunków i sposobu ich przyznawania,
  • w sprawie określenia szczegółowych wymogów dotyczących raportu o stanie Powiatu Dąbrowskiego.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie przekazania dotacji w kwocie 756 059 zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego dla realizacji zadań związanych z zapobieganiem choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV2. Źródło finansowania dotacji stanowią środki z budżetu państwa przyznane w formie dotacji celowej Powiatowi Dąbrowskiemu przez Wojewodę Małopolskiego.

W dniu dzisiejszym w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XIV posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne panujące obecnie w Polsce, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek podjął decyzję, aby w dzisiejszej sesji uczestniczyli wyłącznie radni Powiatu Dąbrowskiego. Do porządku obrad wprowadzono zmiany, które pozwoliły ograniczyć czas trwania posiedzenia. Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, następnie Radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Podczas sesji nie zostały odczytywane odpowiedzi na zadane pytania z poprzedniej sesji oraz nie przedstawiono zebranym sprawozdania z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Wszystkie te informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach wolnych wniosków poruszano temat zachorowań na wirusa COVID-19. Radni zwrócili się z apelem do mieszkańców powiatu, aby zachowali szczególną ostrożność w obecnym czasie. Rada Powiatu Dąbrowskiego podjęła następujące uchwały: w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2020 rok, w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2019-2029, w sprawie określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach środków finansowych przeznaczonych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Dąbrowski oraz warunków i sposobu ich przyznawania, w sprawie określenia szczegółowych wymogów dotyczących raportu o stanie Powiatu Dąbrowskiego. Radni podjęli również uchwałę w sprawie przekazania dotacji w kwocie 756 059 zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego dla realizacji zadań związanych z zapobieganiem choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV2. Źródło finansowania dotacji stanowią środki z budżetu państwa przyznane w formie dotacji celowej Powiatowi Dąbrowskiemu przez Wojewodę Małopolskiego.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG