1. XIV Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XIV Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

Rada Powiatu Dąbrowskiego podjęła następujące uchwały:

• w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2020 rok,
  • w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2019-2029,
  • w sprawie określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach środków finansowych przeznaczonych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Dąbrowski oraz warunków i sposobu ich przyznawania,
  • w sprawie określenia szczegółowych wymogów dotyczących raportu o stanie Powiatu Dąbrowskiego.

W dniu dzisiejszym w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XIV posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne panujące obecnie w Polsce, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek podjął decyzję, aby w dzisiejszej sesji uczestniczyli wyłącznie radni Powiatu Dąbrowskiego. Do porządku obrad wprowadzono zmiany, które pozwoliły ograniczyć czas trwania posiedzenia. Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, następnie Radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Podczas sesji nie zostały odczytywane odpowiedzi na zadane pytania z poprzedniej sesji oraz nie przedstawiono zebranym sprawozdania z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Wszystkie te informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach wolnych wniosków poruszano temat zachorowań na wirusa COVID-19. Radni zwrócili się z apelem do mieszkańców powiatu, aby zachowali szczególną ostrożność w obecnym czasie. Rada Powiatu Dąbrowskiego podjęła następujące uchwały: w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2020 rok, w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2019-2029, w sprawie określenia rodzaju świadczeń przyznawanych w ramach środków finansowych przeznaczonych na pomoc zdrowotną dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Dąbrowski oraz warunków i sposobu ich przyznawania, w sprawie określenia szczegółowych wymogów dotyczących raportu o stanie Powiatu Dąbrowskiego. Radni podjęli również uchwałę w sprawie przekazania dotacji w kwocie 756 059 zł dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej z przeznaczeniem na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego dla realizacji zadań związanych z zapobieganiem choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV2. Źródło finansowania dotacji stanowią środki z budżetu państwa przyznane w formie dotacji celowej Powiatowi Dąbrowskiemu przez Wojewodę Małopolskiego.