Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XIX spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

XIX spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

XIX spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Blask choinki, atmosfera przygotowań, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości.

W niedzielę, 24 grudnia br. w takim wyjątkowym i uroczystym nastroju, przy wigilijnym stole w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze.

W tradycyjnym spotkaniu uczestniczyli m.in.: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Maria Smolicha zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Urszula Mróz dyrektor Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, Krzysztof Orwat Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ks. prałat Józef Poremba i ks. Zbigniew Szewczyk z parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tradycyjna wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez ks. prałata Józefa Porembę kapelana dąbrowskiego hospicjum i ks. Zbigniewa Szewczyka kapelana szpitala powiatowego. Po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki, które rozpoczęła dyrektor Urszula Mróz, składając wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowania za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy.

Podczas tego świątecznego spotkania starosta Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Podziękował dyrektor Urszuli Mróz i wszystkim pracownikom placówki za zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów. Skierował także słowa wdzięczności i uznania do Ks. Prałata Józefa Poremby, pomysłodawcy dąbrowskiego hospicjum.

Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał również burmistrz Krzysztof Kaczmarski.

W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a po uroczystej i wyśmienitej „Wieczerzy Wigilijnej" wszyscy z radością kolędowali. Podczas tego spotkania, wszyscy zasiadający przy stołach mogli chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach. Rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy stworzyły atmosferę rodzinnej wieczerzy wigilijnej.

W czasie, gdy przy stołach kolędowano i spożywano wigilię, personel medyczny i wolontariusze pełnili dyżur przy osobach nie mogących wstać z łóżek.

mags

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Blask choinki, atmosfera przygotowań, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości. W niedzielę, 24 grudnia br. w takim wyjątkowym i uroczystym nastroju, przy wigilijnym stole w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze. W tradycyjnym spotkaniu uczestniczyli m.in.: Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Maria Smolicha zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Urszula Mróz dyrektor Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, Krzysztof Orwat Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ks. prałat Józef Poremba i ks. Zbigniew Szewczyk z parafii pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tradycyjna wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez ks. prałata Józefa Porembę kapelana dąbrowskiego hospicjum i ks. Zbigniewa Szewczyka kapelana szpitala powiatowego. Po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki, które rozpoczęła dyrektor Urszula Mróz, składając wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowania za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy. Podczas tego świątecznego spotkania starosta Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Podziękował dyrektor Urszuli Mróz i wszystkim pracownikom placówki za zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów. Skierował także słowa wdzięczności i uznania do Ks. Prałata Józefa Poremby, pomysłodawcy dąbrowskiego hospicjum. Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał również burmistrz Krzysztof Kaczmarski. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a po uroczystej i wyśmienitej „Wieczerzy Wigilijnej" wszyscy z radością kolędowali. Podczas tego spotkania, wszyscy zasiadający przy stołach mogli chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach. Rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy stworzyły atmosferę rodzinnej wieczerzy wigilijnej. W czasie, gdy przy stołach kolędowano i spożywano wigilię, personel medyczny i wolontariusze pełnili dyżur przy osobach nie mogących wstać z łóżek. mags
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG