Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XV Światowe Forum Mediów Polonijnych

XV Światowe Forum Mediów Polonijnych

XV Światowe Forum Mediów Polonijnych

W dniach 4-11 września w Tarnowie odbywa się XV Światowe Forum Mediów Polonijnych. W tym roku około 150 dziennikarzy z całego świata dyskutuje na temat roli mediów polonijnych w tworzeniu kontaktów środowiskowych i utrzymywaniu więzi z krajem. W dniu inauguracji światowego forum odbyła się prezentacja koncepcji utworzenia Regionalnego Centrum Polonii w zespole dworsko- parkowym w Brniu. Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski przedstawił historię dworku, stan obecny obiektu, jak również plany na przyszłość.
Pomysł ten bardzo spodobał się „polonusom" obecnym na Forum, co bardzo dobrze wróży na przyszłość.
Kilkadziesiąt płyt CD z prezentacją multimedialną projektu rozprowadzono błyskawicznie.

Działalność Regionalnego Centrum Polonii skupiała się będzie na 3 obszarach:
- element kulturowy polegający na wymianie osiągnięć kulturalnych naszego terenu z zagranicą, a także udzielenie gościny dla różnych grup polonijnych z całego świata,
- utworzenie przy ośrodku centrum biznesowego mającego na celu integrację przedsiębiorców z naszego regionu z przedsiębiorcami, przebywającymi poza granicami kraju, a chcącymi inwestować na terenie naszego regionu,
- utworzenie przy ośrodku centrum turystyczno- rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pozwalającego na dogodne spędzenie wolnego czasu i odwiedzenie ojczystych stron przez rodaków.

XV Jubileuszowe Forum Mediów Polonijnych odbywać się będzie w Tarnowie jak również w Warszawie. Na zakończenie forum uczestnicy spotkają się z patronującym imprezie marszałkiem Senatu RP. Jak podkreślają organizatorzy, Światowe Forum Mediów Polonijnych to największe w Polsce przedsięwzięcie adresowane do dziennikarzy polskich pracujących w prasie, radiu i telewizji na całym świecie.

Należy wspomnieć, że Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej już od kilku lat jest partnerem wspierającym Forum Mediów Polonijnych.

W dniach 4-11 września w Tarnowie odbywa się XV Światowe Forum Mediów Polonijnych. W tym roku około 150 dziennikarzy z całego świata dyskutuje na temat roli mediów polonijnych w tworzeniu kontaktów środowiskowych i utrzymywaniu więzi z krajem. W dniu inauguracji światowego forum odbyła się prezentacja koncepcji utworzenia Regionalnego Centrum Polonii w zespole dworsko- parkowym w Brniu. Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski przedstawił historię dworku, stan obecny obiektu, jak również plany na przyszłość.Pomysł ten bardzo spodobał się „polonusom" obecnym na Forum, co bardzo dobrze wróży na przyszłość.Kilkadziesiąt płyt CD z prezentacją multimedialną projektu rozprowadzono błyskawicznie. Działalność Regionalnego Centrum Polonii skupiała się będzie na 3 obszarach:- element kulturowy polegający na wymianie osiągnięć kulturalnych naszego terenu z zagranicą, a także udzielenie gościny dla różnych grup polonijnych z całego świata,- utworzenie przy ośrodku centrum biznesowego mającego na celu integrację przedsiębiorców z naszego regionu z przedsiębiorcami, przebywającymi poza granicami kraju, a chcącymi inwestować na terenie naszego regionu,- utworzenie przy ośrodku centrum turystyczno- rekreacyjnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pozwalającego na dogodne spędzenie wolnego czasu i odwiedzenie ojczystych stron przez rodaków. XV Jubileuszowe Forum Mediów Polonijnych odbywać się będzie w Tarnowie jak również w Warszawie. Na zakończenie forum uczestnicy spotkają się z patronującym imprezie marszałkiem Senatu RP. Jak podkreślają organizatorzy, Światowe Forum Mediów Polonijnych to największe w Polsce przedsięwzięcie adresowane do dziennikarzy polskich pracujących w prasie, radiu i telewizji na całym świecie. Należy wspomnieć, że Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej już od kilku lat jest partnerem wspierającym Forum Mediów Polonijnych.