Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XV-lecie reaktywacji LUKS Zalipie

XV-lecie reaktywacji LUKS Zalipie

XV-lecie reaktywacji LUKS Zalipie

5 czerwca w Zalipiu świętowano XV-lecie reaktywacji tutejszego Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego. Uroczystość zgromadziła obecnych i byłych piłkarzy zrzeszonych w klubie, a także mieszkańców i sympatyków piłki nożnej. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec.

W imieniu Zarządu Klubu, wszystkich zgromadzonych powitał Dawid Dymon. Przedstawił również rys historyczny drużyny, najlepszych strzelców i zrealizowane w ostatnim czasie projekty.

W imieniu samorządu powiatowego gratulacje dla Zarządu Klubu przekazał Starosta Lesław Wieczorek. Cieszę się, że Klub angażuje mieszkańców do czynnego uprawiania sportu i wyboru aktywnego trybu życia, które są warunkiem zdrowia i rozwoju. Z dumą obserwuję też osiągnięcia sportowców, wśród których niewątpliwie jest ubiegłoroczny awans do Klasy Okręgowej – mówił. Zagrał również w meczu Oldboys Aluprim Zalipie – Aluprim Tarnów, który zakończył się wynikiem 5:3.

Rys historyczny LUKS Zalipie

W 2007 roku z inicjatywy Józefa Kurpaski oraz Bogdana Kaczówki zrodził się pomysł reaktywowania Klubu Sportowego w Zalipiu. Powstał wówczas Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Zalipie, gdzie przez 3 lata (2007-2010) występował w kategorii JUNIOR. W sezonie rozgrywek 2010/2011 powstała drużyna seniorów, która przystępowała do rozgrywek żabieńskiej klasy B.

W tym sezonie zespół zajął 8 miejsce. Z roku na rok lokata drużyny znacząco się poprawiała. Sezon 2013/2014 był dla klubu powodem świętowania, ponieważ drużyna zajęła 1 miejsce - premiowane awansem do żabieńskiej klasy „A”. Rok 2021 – to rok historyczny w dziedzinie sportu dla tutejszej miejscowości.

Drużyna pod kierownictwem trenera Pawła Łosia – człowieka o bardzo dużym zamiłowaniu do piłki nożnej otrzymuje historyczną przepustkę do klasy okręgowej, zajmując 1 miejsce z 9-cio punktową przewagą nad drużyną z Nowej Jastrząbki.

Zespół w obecnych rozgrywkach zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 34 punktów, gdzie 3 kolejki przed końcem sezonu zapewnia sobie utrzymanie w klasie okręgowej.

5 czerwca w Zalipiu świętowano XV-lecie reaktywacji tutejszego Ludowo-Uczniowskiego Klubu Sportowego. Uroczystość zgromadziła obecnych i byłych piłkarzy zrzeszonych w klubie, a także mieszkańców i sympatyków piłki nożnej. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Wójt Gminy Olesno Witold Morawiec. W imieniu Zarządu Klubu, wszystkich zgromadzonych powitał Dawid Dymon. Przedstawił również rys historyczny drużyny, najlepszych strzelców i zrealizowane w ostatnim czasie projekty. W imieniu samorządu powiatowego gratulacje dla Zarządu Klubu przekazał Starosta Lesław Wieczorek. Cieszę się, że Klub angażuje mieszkańców do czynnego uprawiania sportu i wyboru aktywnego trybu życia, które są warunkiem zdrowia i rozwoju. Z dumą obserwuję też osiągnięcia sportowców, wśród których niewątpliwie jest ubiegłoroczny awans do Klasy Okręgowej – mówił. Zagrał również w meczu Oldboys Aluprim Zalipie – Aluprim Tarnów, który zakończył się wynikiem 5:3. Rys historyczny LUKS Zalipie W 2007 roku z inicjatywy Józefa Kurpaski oraz Bogdana Kaczówki zrodził się pomysł reaktywowania Klubu Sportowego w Zalipiu. Powstał wówczas Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Zalipie, gdzie przez 3 lata (2007-2010) występował w kategorii JUNIOR. W sezonie rozgrywek 2010/2011 powstała drużyna seniorów, która przystępowała do rozgrywek żabieńskiej klasy B. W tym sezonie zespół zajął 8 miejsce. Z roku na rok lokata drużyny znacząco się poprawiała. Sezon 2013/2014 był dla klubu powodem świętowania, ponieważ drużyna zajęła 1 miejsce - premiowane awansem do żabieńskiej klasy „A”. Rok 2021 – to rok historyczny w dziedzinie sportu dla tutejszej miejscowości. Drużyna pod kierownictwem trenera Pawła Łosia – człowieka o bardzo dużym zamiłowaniu do piłki nożnej otrzymuje historyczną przepustkę do klasy okręgowej, zajmując 1 miejsce z 9-cio punktową przewagą nad drużyną z Nowej Jastrząbki. Zespół w obecnych rozgrywkach zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 34 punktów, gdzie 3 kolejki przed końcem sezonu zapewnia sobie utrzymanie w klasie okręgowej.