Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Dąbrowie Tarnowskiej

XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Dąbrowie Tarnowskiej

XVI Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka w Dąbrowie Tarnowskiej

16 października 2006 r. do Dąbrowy zawitała jesień- Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza. Przed południem poeci spotykali się z czytelnikami na warsztatach literackich odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w bibliotekach publicznych na terenie powiatu. Głównym celem Jesieni jest możliwość spotkania poetów oraz pisarzy z odbiorcami utworów w ich „małej ojczyźnie".

Z czytelnikami w Dąbrowie spotkali się: poetka i tłumaczka Anna Elżbieta Zalewska z Poznania, pisarz i publicysta Kazimierz Ivosse z Niemiec, poeta i pisarz Mateusz Pieniążek z Przemyśla oraz jej pomysłodawca, poeta, prozaik i niezależny publicysta, Kawaler Orderu Uśmiechu Andrzej Grabowski. Wieczorem w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się koncert pt.: „Satyriada" inaugurujący XVI Międzynarodową Galicyjską Jesień Literacką Pogórza. Z mieszkańcami Dąbrowy spotkali się pisarze, poeci i satyrycy z Polski oraz z Niemiec, Ukrainy, Litwy, a nawet Wietnamu. Jesień promuje nade wszystko poetów polskich. Zagraniczni goście, to poeci piszący w języku polskim lub związani z polską poezją poprzez krytykę literacką i tłumaczenia oraz osobiste kontakty z polskimi autorami. W koncercie wziął również udział zespół Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki.

Honorowy patronat nad Jesienią w Dąbrowie Tarnowskiej objął burmistrz Stanisław Początek oraz starosta Krzysztof Kaczmarski.

16 października 2006 r. do Dąbrowy zawitała jesień- Międzynarodowa Jesień Literacka Pogórza. Przed południem poeci spotykali się z czytelnikami na warsztatach literackich odbywających się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w bibliotekach publicznych na terenie powiatu. Głównym celem Jesieni jest możliwość spotkania poetów oraz pisarzy z odbiorcami utworów w ich „małej ojczyźnie". Z czytelnikami w Dąbrowie spotkali się: poetka i tłumaczka Anna Elżbieta Zalewska z Poznania, pisarz i publicysta Kazimierz Ivosse z Niemiec, poeta i pisarz Mateusz Pieniążek z Przemyśla oraz jej pomysłodawca, poeta, prozaik i niezależny publicysta, Kawaler Orderu Uśmiechu Andrzej Grabowski. Wieczorem w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się koncert pt.: „Satyriada" inaugurujący XVI Międzynarodową Galicyjską Jesień Literacką Pogórza. Z mieszkańcami Dąbrowy spotkali się pisarze, poeci i satyrycy z Polski oraz z Niemiec, Ukrainy, Litwy, a nawet Wietnamu. Jesień promuje nade wszystko poetów polskich. Zagraniczni goście, to poeci piszący w języku polskim lub związani z polską poezją poprzez krytykę literacką i tłumaczenia oraz osobiste kontakty z polskimi autorami. W koncercie wziął również udział zespół Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki. Honorowy patronat nad Jesienią w Dąbrowie Tarnowskiej objął burmistrz Stanisław Początek oraz starosta Krzysztof Kaczmarski.