Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XVI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XVI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XVI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

23 czerwca 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XVI posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.

Z uwagi na zagrożenie epidemiczne panujące obecnie w Polsce, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek podtrzymał decyzję, aby nadal w sesji uczestniczyli wyłącznie radni Powiatu Dąbrowskiego. Do porządku obrad wprowadzono zmiany, które pozwoliły ograniczyć czas trwania posiedzenia rady do minimum.

Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, po czym radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Podczas posiedzenia nie były odczytywane odpowiedzi na zadane pytania z poprzedniej sesji oraz nie przedstawiono zebranym sprawozdania z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Wszystkie te informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

W ramach interpelacji radni poruszali tematy dotyczące bieżącego utrzymania rowów i poboczy przy drogach powiatowych oraz planowanych do realizacji inwestycji.

W ramach wolnych wniosków radni prowadzili dyskusję na temat możliwości zdalnego uczestnictwa w obradach Rady Powiatu.

Rada Powiatu Dąbrowskiego podjęła następujące uchwały:

  • w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2020 rok,
  • w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2020-2030,
  • w sprawie likwidacji samorządowej instytucji kultury – Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu,
  • w sprawie powierzenia Gminie Olesno zadań w zakresie prowadzenia Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Ponadto radni zapoznali się z raportem o stanie Powiatu Dąbrowskiego za 2019 rok.

23 czerwca 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się XVI posiedzenie Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne panujące obecnie w Polsce, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek podtrzymał decyzję, aby nadal w sesji uczestniczyli wyłącznie radni Powiatu Dąbrowskiego. Do porządku obrad wprowadzono zmiany, które pozwoliły ograniczyć czas trwania posiedzenia rady do minimum. Otwarcia sesji dokonała Przewodnicząca Rady Powiatu Marta Chrabąszcz, po czym radni przyjęli protokół z poprzedniej sesji. Podczas posiedzenia nie były odczytywane odpowiedzi na zadane pytania z poprzedniej sesji oraz nie przedstawiono zebranym sprawozdania z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Wszystkie te informacje dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. W ramach interpelacji radni poruszali tematy dotyczące bieżącego utrzymania rowów i poboczy przy drogach powiatowych oraz planowanych do realizacji inwestycji. W ramach wolnych wniosków radni prowadzili dyskusję na temat możliwości zdalnego uczestnictwa w obradach Rady Powiatu. Rada Powiatu Dąbrowskiego podjęła następujące uchwały: w sprawie zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2020 rok, w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2020-2030, w sprawie likwidacji samorządowej instytucji kultury – Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu, w sprawie powierzenia Gminie Olesno zadań w zakresie prowadzenia Powiatowej Biblioteki Publicznej. Ponadto radni zapoznali się z raportem o stanie Powiatu Dąbrowskiego za 2019 rok.