1. XVII spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

XVII spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/24_XVII_spotkanie_wigilijne_w_dabrowskim_hospicjum/a016.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/24_XVII_spotkanie_wigilijne_w_dabrowskim_hospicjum/a039.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/24_XVII_spotkanie_wigilijne_w_dabrowskim_hospicjum/a051.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/24_XVII_spotkanie_wigilijne_w_dabrowskim_hospicjum/a067.jpg

files/aktualnosci/2015/12_grudzien/24_XVII_spotkanie_wigilijne_w_dabrowskim_hospicjum/a103.jpg

Pensjonariusze otrzymali także prezenty od przedstawicieli samorządu gminnego.

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to czas szczególny, czas refleksji, serdecznych spotkań i składania życzeń. Blask choinki, atmosfera przygotowań, stół nakryty białym obrusem i opłatek są najważniejszym symbolem religijnej tożsamości. W tym wyjątkowym i uroczystym nastroju, w dniu dzisiejszym, przy wigilijnym stole w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Ks. Ryszard Podstołowicz Dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, Ks. Prałat Józef Poremba, Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Jacek Sarat Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej, Agnieszka Anioł-Głuszek Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Zastępcą Marią Smolichą, Urszula Mróz Dyrektor Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, siostra szarytka Jadwiga Tokarczyk pielęgniarka pracująca w dąbrowskim hospicjum, Halina Sarat Wicedyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Krzysztof Orwat Kierownik Referatu Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. Tradycyjna wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez. Ks. Ryszarda Podstołowicza Dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej i Ks. Prałata Józefa Porembę Kapelana Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki. Dyrektor Urszula Mróz złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowania za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy. Podczas spotkania Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządu powiatowego przekazał wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Podziękował Dyrektor Urszuli Mróz i wszystkim pracownikom placówki za zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów. Skierował także słowa wdzięczności i uznania do Ks. Prałata Józefa Poremby, pomysłodawcy dąbrowskiego hospicjum. Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał również Jacek Sarat Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a po uroczystej i wyśmienitej „Wieczerzy Wigilijnej" wszyscy z radością kolędowali. W czasie, gdy przy stołach kolędowano i spożywano wigilię, personel medyczny i wolontariusze pełnili dyżur przy osobach nie mogących wstać z łóżek. Podczas tego spotkania, wszyscy zasiadający przy stołach mogli chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach. Rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy stworzyły atmosferę rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Pensjonariusze otrzymali także prezenty od przedstawicieli samorządu gminnego.