1. XLVI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XLVI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

W posiedzeniu uczestniczyli wszyscy radni.

Na sesji podjęto również uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2023 rok,
  • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2023 -2030,
  • wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum wchodzącym w skład Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu,
  • wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie,
  • przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • przyjęcia sprawozdania Starosty Dąbrowskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku,
  • wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości do zasobu Powiatu Dąbrowskiego,

Przyjęto również:

• rezolucję w sprawie podjęcia działań zmierzających do ograniczenia hałasu w obrębie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej wraz z autopoprawką,
  • analizę poniesionych w 2022r. wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń,
  • informację Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej o osiągniętych w 2022 r. dochodach z tytułu najmu i dzierżawy aktywów trwałych.
30 stycznia 2023 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XLVI Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego VI kadencji. W obradach, które poprowadziła Przewodnicząca Rady Marta Chrabąszcz, oprócz przedstawicieli służb mundurowych i jednostek powiatowych, uczestniczyli  także zaproszeni goście: Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska. Starosta Lesław Wieczorek po przedstawieniu sprawozdania z prac Zarządu Powiatu Dąbrowskiego w okresie między sesjami poinformował zebranych, że na ten rok zaplanowany jest bardzo ambitny budżet, który przekracza 100 mln zł, a wydatki majątkowe wyniosą blisko 50 mln zł. Zaznaczył, że samorząd powiatowy otrzymuje bardzo duże Rządowe środki finansowe, jak i również z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na realizację zadań w wielu obszarach. Są to nie tylko zadania inwestycyjne, ale też wydarzenia kulturalne, patriotyczne i sportowe. Podziękował Pani Poseł, a także parlamentarzystom z regionu tarnowskiego za zaangażowanie w sprawy naszego powiatu i okazywane wsparcie. Podziękował również Wicestaroście Tarnowskiemu Jackowi Hudyma za współpracę i przekazane środki finansowe dla Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej w okresie pandemii. Jak zaznaczył, w placówce tej leczyli się również mieszkańcy powiatu tarnowskiego. Poseł Anna Pieczarka podziękowała za bardzo dobrze układającą się współpracę. Przedstawiła programy rządowe, z których środki finansowe płyną również do samorządów z naszego regionu. Mówiła między innymi o Krajowym Planie Odbudowy i Rządowym Programie Odbudowy Zabytków dedykowanym jednostkom samorządu terytorialnego. Jak zaznaczyła, zawsze stara się wpierać wszelkie inwestycje i zadania na rzecz mieszkańców naszego regionu. Wysłuchała też interpelacji i zapytań radnych w zakresie budowy i modernizacji dróg wojewódzkich i krajowych przebiegających przez powiat. Zadeklarowała wsparcie w związku z podejmowaną przez radnych rezolucją w sprawie podjęcia działań zmierzających do ograniczenia hałasu w obrębie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej. Głos zabrali również Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska. W posiedzeniu uczestniczyli wszyscy radni. Na sesji podjęto również uchwały w sprawie: zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2023 rok, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2023 -2030, wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum wchodzącym w skład Zespołu Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Brniu, wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, wystąpienia z wnioskiem do Ministra Obrony Narodowej o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi na działalność Dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej, przyjęcia sprawozdania Starosty Dąbrowskiego z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, wyrażenia zgody na odpłatne nabycie nieruchomości do zasobu Powiatu Dąbrowskiego, Przyjęto również: rezolucję w sprawie podjęcia działań zmierzających do ograniczenia hałasu w obrębie obwodnicy Dąbrowy Tarnowskiej wraz z autopoprawką, analizę poniesionych w 2022r. wydatków na wynagrodzenia nauczycieli w odniesieniu do wysokości średnich wynagrodzeń, informację Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej o osiągniętych w 2022 r. dochodach z tytułu najmu i dzierżawy aktywów trwałych.