Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXII Pielgrzymka prawie gotowa

XXII Pielgrzymka prawie gotowa

XXII Pielgrzymka prawie gotowa

Już tylko kilka dni dzieli pielgrzymów od momentu wyruszenia pieszej pielgrzymki tarnowskiej na Jasną Górę. W czasie 9-dniowych rekolekcji pielgrzymi będą zastanawiać się na tym, jak z Maryją naśladować Chrystusa. Teraz każda spośród 26 grup przygotowuje się do drogi. Odbywają się spotkania przedpielgrzymkowe, przewodnicy dopinają ostatnie szczegóły tegorocznej wędrówki. Chętnych pójścia pieszo do tronu Jasnogórskiej Pani nie brakuje, wciąż trwają zapisy.

Zapisów dokonują przewodnicy poszczególnych grup.
W tym roku pątnicy z naszej diecezji a także inni uczestnicy Tarnowskiej Pielgrzymki pielgrzymują już po raz dwudziesty drugi. Od lat PPT należy do najliczniejszych pielgrzymek spośród wszystkich organizowanych w kraju.
Rok temu do Częstochowy dotarło z Tarnowa blisko 10.000 pątników. Najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, a najstarszy 86 lat. W tarnowskiej pielgrzymce uczestniczyło także blisko 50 obcokrajowców – z Austrii, Francji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe prawie dwie trzecie pielgrzymów stanowiły w ubiegłym roku kobiety. Pielgrzymi wspomagani byli modlitwą przez 143 księży, a nad ich zdrowiem czuwało 18 lekarzy oraz 144 pielęgniarki. Wędrujący zjedli prawie 25 tys. bochenków chleba , 5 ton owoców i 60 tys. drożdżówek , wypili ponad 50 tys. litrów herbaty. Już od dwóch lat pielgrzymi mogą się odświeżyć w specjalnie do tego przystosowanych objazdowych kabinach, nie inaczej będzie w tym roku. Pielgrzymce towarzyszą też handlowcy oferujący praktycznie wszystko, czego pielgrzymi mogą potrzebować.
Kilkuset Tarnowian "wędrowało" w ubiegłym roku po raz pierwszy w ramach "pielgrzymki duchowej". Również w tym roku będzie można skorzystać z tej specjalnej formuły łączności z pieszymi pielgrzymami. Będzie to możliwe m.in. dzięki specjalnym audycjom Radia RDN - Małopolska, które towarzyszy pielgrzymkom od 11 lat.
– Będziemy towarzyszyć pątnikom i wszystkim, którzy pozostaną w domach, ale są zainteresowani tym, co dzieje się na trasie – mówi dyrektor radia ks. Bogusław Wójcik.
Relacje z trasy pielgrzymki w RDN przewidziano o 8.45, 12.45 i 15.45. O 19.10 rozpoczynać się będzie studio dla pielgrzymów duchowych. Natomiast po 21.00 będzie można dowiedzieć się, jak przebiegał kolejny dzień pielgrzymki.
Zanim pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę, dzień wcześniej – 16 sierpnia – przeprowadzona zostanie pierwsza transmisja apelu z tarnowskiej Katedry. Msza św. inaugurująca pielgrzymkę rozpocznie się we wtorek o godz. 6.30.

25 sierpnia RDN transmitować będzie natomiast wejście pątników na Jasną Górę oraz Mszę św. Początek tej relacji o 13.45. Ostatnie studio pielgrzymkowe zostanie nadane 26 sierpnia o godz. 20.00.
Specjalny serwis pielgrzymkowy zaplanowano też na stronach oficjalnego serwisu internetowego Miasta - www.tarnow.pl. Codziennie bedzie tam można przeczytać aktualne relacje z trasy, nagrania dźwiękowe, obejrzeć zdjęcia.
Więcej informacji na temat XXII PPT znajdziecie na stronie : www.wsd.tarnow.pl/pielgrzymka

Źródło: inTARnet.pl/RDN

Już tylko kilka dni dzieli pielgrzymów od momentu wyruszenia pieszej pielgrzymki tarnowskiej na Jasną Górę. W czasie 9-dniowych rekolekcji pielgrzymi będą zastanawiać się na tym, jak z Maryją naśladować Chrystusa. Teraz każda spośród 26 grup przygotowuje się do drogi. Odbywają się spotkania przedpielgrzymkowe, przewodnicy dopinają ostatnie szczegóły tegorocznej wędrówki. Chętnych pójścia pieszo do tronu Jasnogórskiej Pani nie brakuje, wciąż trwają zapisy. Zapisów dokonują przewodnicy poszczególnych grup.W tym roku pątnicy z naszej diecezji a także inni uczestnicy Tarnowskiej Pielgrzymki pielgrzymują już po raz dwudziesty drugi. Od lat PPT należy do najliczniejszych pielgrzymek spośród wszystkich organizowanych w kraju.Rok temu do Częstochowy dotarło z Tarnowa blisko 10.000 pątników. Najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, a najstarszy 86 lat. W tarnowskiej pielgrzymce uczestniczyło także blisko 50 obcokrajowców – z Austrii, Francji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Co ciekawe prawie dwie trzecie pielgrzymów stanowiły w ubiegłym roku kobiety. Pielgrzymi wspomagani byli modlitwą przez 143 księży, a nad ich zdrowiem czuwało 18 lekarzy oraz 144 pielęgniarki. Wędrujący zjedli prawie 25 tys. bochenków chleba , 5 ton owoców i 60 tys. drożdżówek , wypili ponad 50 tys. litrów herbaty. Już od dwóch lat pielgrzymi mogą się odświeżyć w specjalnie do tego przystosowanych objazdowych kabinach, nie inaczej będzie w tym roku. Pielgrzymce towarzyszą też handlowcy oferujący praktycznie wszystko, czego pielgrzymi mogą potrzebować.Kilkuset Tarnowian "wędrowało" w ubiegłym roku po raz pierwszy w ramach "pielgrzymki duchowej". Również w tym roku będzie można skorzystać z tej specjalnej formuły łączności z pieszymi pielgrzymami. Będzie to możliwe m.in. dzięki specjalnym audycjom Radia RDN - Małopolska, które towarzyszy pielgrzymkom od 11 lat.– Będziemy towarzyszyć pątnikom i wszystkim, którzy pozostaną w domach, ale są zainteresowani tym, co dzieje się na trasie – mówi dyrektor radia ks. Bogusław Wójcik.Relacje z trasy pielgrzymki w RDN przewidziano o 8.45, 12.45 i 15.45. O 19.10 rozpoczynać się będzie studio dla pielgrzymów duchowych. Natomiast po 21.00 będzie można dowiedzieć się, jak przebiegał kolejny dzień pielgrzymki.Zanim pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę, dzień wcześniej – 16 sierpnia – przeprowadzona zostanie pierwsza transmisja apelu z tarnowskiej Katedry. Msza św. inaugurująca pielgrzymkę rozpocznie się we wtorek o godz. 6.30. 25 sierpnia RDN transmitować będzie natomiast wejście pątników na Jasną Górę oraz Mszę św. Początek tej relacji o 13.45. Ostatnie studio pielgrzymkowe zostanie nadane 26 sierpnia o godz. 20.00.Specjalny serwis pielgrzymkowy zaplanowano też na stronach oficjalnego serwisu internetowego Miasta - www.tarnow.pl. Codziennie bedzie tam można przeczytać aktualne relacje z trasy, nagrania dźwiękowe, obejrzeć zdjęcia.Więcej informacji na temat XXII PPT znajdziecie na stronie : www.wsd.tarnow.pl/pielgrzymka Źródło: inTARnet.pl/RDN