Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXIII Dzień Papieski

XXIII Dzień Papieski

XXIII Dzień Papieski

W niedzielę, 15 października odbędzie się XXIII Dzień Papieski. Obchodzony będzie w Polsce jak i środowiskach polonijnych na całym świecie pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Dzień ten jest okazją, aby zatrzymać się nad postacią Św. Jana Pawła II i wspomnieć jego wspaniałe dzieła, nauczanie, życie, twórczość i świętość.

Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza. Św. Jan Paweł II wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” – brzmi apel Jana Pawła II.

Postać świętego Jana Pawła II wpisała się w historię naszego regionu, gdyż 14 listopada 1971 roku kardynał Karol Wojtyła odwiedził Parafię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gręboszowie. W tamtejszym kościele poświęcił epifakty ku czci majora Henryka Sucharskiego i księdza Piotra Halaka. Od 2002 roku przy kościele w Gręboszowie stoi pomnik Jana Pawła II upamiętniający jego wizytę. Pomnik św. Jana Pawła II Wielkiego, który jest patronem naszego województwa znajduje się również przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Został odsłonięty w 2005 roku podczas Dnia Papieskiego.

 

źródło: https://dzielo.pl/

W niedzielę, 15 października odbędzie się XXIII Dzień Papieski. Obchodzony będzie w Polsce jak i środowiskach polonijnych na całym świecie pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”. Dzień ten jest okazją, aby zatrzymać się nad postacią Św. Jana Pawła II i wspomnieć jego wspaniałe dzieła, nauczanie, życie, twórczość i świętość. Św. Jan Paweł II przestrzegał, że losy naszej cywilizacji zależeć będą od wyniku trwającej konfrontacji między kulturą życia a kulturą śmierci. Przy czym ta druga „kultura” zasługuje na ujęcie w cudzysłów, gdyż jest dokładnym przeciwieństwem tego co to słowo oznacza. Św. Jan Paweł II wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi. Wszyscy jesteśmy wezwani, „aby kochać i szanować życie każdego człowieka oraz dążyć wytrwale i z odwagą do tego, by w naszej epoce, w której mnożą się zbyt liczne oznaki śmierci, zapanowała wreszcie nowa kultura życia, owoc kultury prawdy i miłości” – brzmi apel Jana Pawła II. Postać świętego Jana Pawła II wpisała się w historię naszego regionu, gdyż 14 listopada 1971 roku kardynał Karol Wojtyła odwiedził Parafię pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gręboszowie. W tamtejszym kościele poświęcił epifakty ku czci majora Henryka Sucharskiego i księdza Piotra Halaka. Od 2002 roku przy kościele w Gręboszowie stoi pomnik Jana Pawła II upamiętniający jego wizytę. Pomnik św. Jana Pawła II Wielkiego, który jest patronem naszego województwa znajduje się również przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Został odsłonięty w 2005 roku podczas Dnia Papieskiego.   źródło: https://dzielo.pl/