Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXIII Gminny Konkurs Recytatorski

XXIII Gminny Konkurs Recytatorski

XXIII Gminny Konkurs Recytatorski

„Cudze chwalimy swego nie znamy" to myśl przewodnia XXIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 09 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. W związku z tym, że dedykowany był w szczególności twórczość lokalnych autorów przeważały wiersze Marii Kozaczkowej, ale nie zabrakło także utworów Jadwigi Obnowskiej-Szkotak, Barbary Wójcik, Anny Morawiec oraz Marii Szopa.

W konkursie uczestniczyli reprezentanci wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Olesno, łącznie 47 uczniów, a rozstrzygany był w pięciu kategoriach wiekowych.

Recytacje oceniało jury w składzie: Ewa Drzazga dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z/s w Brniu – przewodnicząca oraz Wanda Chlastawa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z/s w Domu Malarek w Zalipiu, Dorota Huczek emerytowana bibliotekarka oraz Jarosław Boryczka dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: wójt gminy Olesno witold Morawiec, sekretarz gminy Olesno Janusz Plata, radny Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Jarosław Bartoń, dyrektor Przedszkola Publicznego w Zalipiu Barbara Gierczyk, ks. Krzysztof Trzepacz, Henryk Bułat radny Rady Gminy Olesno.

files/aktualnosci/2017/05_Maj/22_XXIII_Gminny_Konkurs_Recytatorski/rec11.jpg

Z roku na rok poziom recytacji jest co raz wyższy, więc trudno dokonać wyboru tych najlepszych. Jury po długich naradach przyznało następujące miejsca:

I kategoria – przedszkolaki: wszyscy otrzymali równorzędne pierwsze miejsca.

II kategoria –klas I-III

I miejsce – Hubert Cholewa
II miejsce – Emilia Ciepiela, Mateusz Bułat
III miejsce – Joanna Piątek
Wyróżnienie: Martyna Lustofin, Gabriela Biedak

III kategoria –klas IV-VI

I miejsce – Wiktoria Woziwoda
II miejsce – Hanna Dojka
III miejsce – Aleksandra Zachara
Wyróżnienie – Aleksander Chmura

IV kategoria – uczniowie gimnazjum

I miejsce – Magdalena Szkotak
II miejsce – Martyna Morawiec
III miejsce – Patrycja Krupa, Wiktoria Golonka

V kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Dawid Kinel
II miejsce – Sławomir Łucek
III miejsce – Justyna Noga

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Dodatkową atrakcją był występ cudownych, niebieskich smerfów, w rolę których wcielili się uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Program przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Barbara Cholewa, Jolanta Wabno, Monika Szczepańska oraz Marcin Pasek.

files/aktualnosci/2017/05_Maj/22_XXIII_Gminny_Konkurs_Recytatorski/rec14.jpg

Organizatorami konkursu byli wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, a współorganizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna z/s w Brniu.

Konkurs wpisany był w obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!"

www.gbpolesno.nazwa.pl/mags

„Cudze chwalimy swego nie znamy" to myśl przewodnia XXIII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 09 maja 2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie. W związku z tym, że dedykowany był w szczególności twórczość lokalnych autorów przeważały wiersze Marii Kozaczkowej, ale nie zabrakło także utworów Jadwigi Obnowskiej-Szkotak, Barbary Wójcik, Anny Morawiec oraz Marii Szopa. W konkursie uczestniczyli reprezentanci wszystkich placówek oświatowych z terenu gminy Olesno, łącznie 47 uczniów, a rozstrzygany był w pięciu kategoriach wiekowych. Recytacje oceniało jury w składzie: Ewa Drzazga dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z/s w Brniu – przewodnicząca oraz Wanda Chlastawa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Oleśnie z/s w Domu Malarek w Zalipiu, Dorota Huczek emerytowana bibliotekarka oraz Jarosław Boryczka dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: wójt gminy Olesno witold Morawiec, sekretarz gminy Olesno Janusz Plata, radny Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem dyrektor Szkoły Podstawowej w Oleśnie Jarosław Bartoń, dyrektor Przedszkola Publicznego w Zalipiu Barbara Gierczyk, ks. Krzysztof Trzepacz, Henryk Bułat radny Rady Gminy Olesno. Z roku na rok poziom recytacji jest co raz wyższy, więc trudno dokonać wyboru tych najlepszych. Jury po długich naradach przyznało następujące miejsca: I kategoria – przedszkolaki: wszyscy otrzymali równorzędne pierwsze miejsca. II kategoria –klas I-III I miejsce – Hubert CholewaII miejsce – Emilia Ciepiela, Mateusz BułatIII miejsce – Joanna PiątekWyróżnienie: Martyna Lustofin, Gabriela Biedak III kategoria –klas IV-VI I miejsce – Wiktoria WoziwodaII miejsce – Hanna DojkaIII miejsce – Aleksandra ZacharaWyróżnienie – Aleksander Chmura IV kategoria – uczniowie gimnazjum I miejsce – Magdalena SzkotakII miejsce – Martyna MorawiecIII miejsce – Patrycja Krupa, Wiktoria Golonka V kategoria – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce – Dawid KinelII miejsce – Sławomir ŁucekIII miejsce – Justyna Noga Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Dodatkową atrakcją był występ cudownych, niebieskich smerfów, w rolę których wcielili się uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Program przygotowany został pod kierunkiem nauczycieli: Barbara Cholewa, Jolanta Wabno, Monika Szczepańska oraz Marcin Pasek. Organizatorami konkursu byli wójt Gminy Olesno i Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie, a współorganizatorem była Powiatowa Biblioteka Publiczna z/s w Brniu. Konkurs wpisany był w obchody XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek obchodzonego pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!" www.gbpolesno.nazwa.pl/mags