Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXIII Kwesta Związku Dąbrowiaków

XXIII Kwesta Związku Dąbrowiaków

XXIII Kwesta Związku Dąbrowiaków

Tegoroczna XXIII Kwesta Związku Dąbrowiaków mająca na celu odnowę zabytkowych pomników na dąbrowskim cmentarzu parafialnym odbędzie się zgodnie z długoletnią tradycją w dniu Wszystkich Świętych.

Będzie to pierwsza kwesta bez inicjatora akcji śp. Mieczysława Siudzińskiego, który zmarł we wrześniu 2016 roku. Honorując pamięć doktora Siudzińskiego datki zbierać będą członkowie Związku Dąbrowiaków, wspomagani przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Można będzie spotkać ich przy wejściach na Cmentarz Parafialny.

Akcję na rzecz ratowania pomników na dąbrowskim cmentarzu prowadzona jest przez Związek Dąbrowiaków od 1993 roku. Od początku kwesty, na przestrzeni ponad 20 lat odnowiono już kilkadziesiąt zabytków, a w 2016 roku były to grobowce ponad stuletnie.

Wiele zabytkowych nagrobków wymaga jeszcze odnowy. Środki z kwesty w 2016 r. przeznaczone zostaną na odnowę opuszczonych nagrobków, a prace zostaną wykonane w przyszłym roku. Organizatorzy kwesty chciałby także podjąć się zadania odrestaurowania nagrobków i pomników o najciekawszych formach architektonicznych.

Związek Dąbrowiaków serdecznie prosi mieszkańców i gości o szczodre wsparcie tej pożytecznej inicjatywy. Pamiętajmy, że wspomagając akcję ratowania zniszczonych grobów zasłużonych ludzi, dbamy o naszą historię i upamiętniamy czyny poprzednich pokoleń.

www.dabrowatar.pl/mags

Tegoroczna XXIII Kwesta Związku Dąbrowiaków mająca na celu odnowę zabytkowych pomników na dąbrowskim cmentarzu parafialnym odbędzie się zgodnie z długoletnią tradycją w dniu Wszystkich Świętych. Będzie to pierwsza kwesta bez inicjatora akcji śp. Mieczysława Siudzińskiego, który zmarł we wrześniu 2016 roku. Honorując pamięć doktora Siudzińskiego datki zbierać będą członkowie Związku Dąbrowiaków, wspomagani przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Można będzie spotkać ich przy wejściach na Cmentarz Parafialny. Akcję na rzecz ratowania pomników na dąbrowskim cmentarzu prowadzona jest przez Związek Dąbrowiaków od 1993 roku. Od początku kwesty, na przestrzeni ponad 20 lat odnowiono już kilkadziesiąt zabytków, a w 2016 roku były to grobowce ponad stuletnie. Wiele zabytkowych nagrobków wymaga jeszcze odnowy. Środki z kwesty w 2016 r. przeznaczone zostaną na odnowę opuszczonych nagrobków, a prace zostaną wykonane w przyszłym roku. Organizatorzy kwesty chciałby także podjąć się zadania odrestaurowania nagrobków i pomników o najciekawszych formach architektonicznych. Związek Dąbrowiaków serdecznie prosi mieszkańców i gości o szczodre wsparcie tej pożytecznej inicjatywy. Pamiętajmy, że wspomagając akcję ratowania zniszczonych grobów zasłużonych ludzi, dbamy o naszą historię i upamiętniamy czyny poprzednich pokoleń. www.dabrowatar.pl/mags