Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXIX edycja Powiatowego Biegu Sokoła

XXIX edycja Powiatowego Biegu Sokoła

XXIX edycja Powiatowego Biegu Sokoła

26 września 2022 r. nad zalewem w Narożnikach około 350 uczniów szkół podstawowych z  gmin Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego wzięło udział w XXIX edycji Powiatowego Biegu Sokoła. To sportowe wydarzenie, nawiązujące do działalności patriotyczno-wychowawczej i sportowej Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”,  wróciło na Powiśle po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Jego organizatorami byli: Dąbrowski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Gminy w Radgoszczy.

Nagrody, puchary, medale i dyplomy młodym sportowcom wręczali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa oraz Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski.

 

Wyniki XXIX Powiatowego Biegu Sokoła w poszczególnych kategoriach:

 

W KATEGORII: ZESPOŁY/ NAJLEPSZE SZKOŁY

  • szkoły podstawowe (klasy I-VI):

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy– 48 pkt. (Puchar Wójta Radgoszczy)

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach – 42 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 39 pkt.

 

  • szkoły podstawowe (klasy VII-VIII):

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 62 pkt. (Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej)

II miejsce –  Szkoła Podstawowa w Radgoszczy – 26 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach – 13 pkt.

 

  • szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej – 60 pkt. (Puchar Starosty Dąbrowskiego)

II  miejsce – Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej – 29 pkt.

III miejsce –Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu – 19 pkt.

 

W KATEGORII: INDYWIDUALNIE

  • szkoły podstawowe, klasy I-II (dziewczęta):

I miejsce – Wiktoria Dyjak (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

II miejsce – Emilia Kawa (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

III miejsce – Emilia Sorota (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

IV miejsce – Amelia Kurczab (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

V miejsce – Amelia Wąż (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

 

  • szkoły podstawowe, klasy I-III (chłopcy):

I miejsce – Michał Wawrzonek (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym)

II miejsce – Filip Ptak  (Szkoła Podstawowa  w Luszowicach)

III miejsce – Patryk Piwowar (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej)

IV miejsce – Oscar Madura (Szkoła Podstawowa w Lipinach)

V miejsce – Jan Libera (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

 

  • szkoły podstawowe, klasy IV-VI (dziewczęta):

I miejsce – Wiktoria Chudy (Szkoła Podstawowa  w Zarzeczu Dużym)

II miejsce – Julia Pyzik (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)

III miejsce – Natalia Wajda (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

IV miejsce – Natalia Tomoś (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

V miejsce – Daria Toczek (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym)

 

  • szkoły podstawowe, klasy IV-VI (chłopcy):

I miejsce – Dawid Szpotan (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Szymon Bil (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Igor Bartoń (Szkoła Podstawowa  w Radgoszczy)

IV miejsce – Kamil Kuta (Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim)

V miejsce – Michał Machnik (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy),

 

  • szkoły podstawowe, klasy VII-VIII (dziewczęta):

I miejsce – Wiktoria Błachaniec (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

II miejsce – Maria Czupryna (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Amelia Niemczura (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)

IV miejsce – Amelia Biedak  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

V miejsce – Marcelina Kogut (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

 

  • szkoły podstawowe, klasy VII-VIII (chłopcy):

I miejsce – Kacper Surowiec (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Ignacy Motyka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Paweł Surowiec (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

IV miejsce – Kacper Nęga (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

V miejsce – Tobiasz Machnik (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)

 

  • szkoły ponadpodstawowe (dziewczęta):

I miejsce – Martyna Adamczyk (Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Weronika Piekielniak (Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Patrycja Kędzior (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)

IV miejsce – Anna Kolak (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)

V miejsce – Anna Kogut (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)

 

  • szkoły ponadpodstawowe (chłopcy):

I miejsce – Cristian Musiał (Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu)

II miejsce – Bartosz Kuta (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Jakub Kozaczka (Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu)

IV miejsce – Dominik Podosek (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)

V miejsce – Miłosz Ciećko (Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej)

Fot. Dąbrowski Dom Kultury, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej

26 września 2022 r. nad zalewem w Narożnikach około 350 uczniów szkół podstawowych z  gmin Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego wzięło udział w XXIX edycji Powiatowego Biegu Sokoła. To sportowe wydarzenie, nawiązujące do działalności patriotyczno-wychowawczej i sportowej Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”,  wróciło na Powiśle po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. Jego organizatorami byli: Dąbrowski Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Urząd Gminy w Radgoszczy. Nagrody, puchary, medale i dyplomy młodym sportowcom wręczali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa oraz Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski.   Wyniki XXIX Powiatowego Biegu Sokoła w poszczególnych kategoriach:   W KATEGORII: ZESPOŁY/ NAJLEPSZE SZKOŁY szkoły podstawowe (klasy I-VI): I miejsce – Szkoła Podstawowa w Radgoszczy– 48 pkt. (Puchar Wójta Radgoszczy) II miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach – 42 pkt. III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 39 pkt.   szkoły podstawowe (klasy VII-VIII): I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej – 62 pkt. (Puchar Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej) II miejsce –  Szkoła Podstawowa w Radgoszczy – 26 pkt. III miejsce – Szkoła Podstawowa w Luszowicach – 13 pkt.   szkoły ponadpodstawowe: I miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej – 60 pkt. (Puchar Starosty Dąbrowskiego) II  miejsce – Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej – 29 pkt. III miejsce –Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu – 19 pkt.   W KATEGORII: INDYWIDUALNIE szkoły podstawowe, klasy I-II (dziewczęta): I miejsce – Wiktoria Dyjak (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy) II miejsce – Emilia Kawa (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej) III miejsce – Emilia Sorota (Szkoła Podstawowa w Luszowicach) IV miejsce – Amelia Kurczab (Szkoła Podstawowa w Luszowicach) V miejsce – Amelia Wąż (Szkoła Podstawowa w Luszowicach)   szkoły podstawowe, klasy I-III (chłopcy): I miejsce – Michał Wawrzonek (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym) II miejsce – Filip Ptak  (Szkoła Podstawowa  w Luszowicach) III miejsce – Patryk Piwowar (Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej) IV miejsce – Oscar Madura (Szkoła Podstawowa w Lipinach) V miejsce – Jan Libera (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)   szkoły podstawowe, klasy IV-VI (dziewczęta): I miejsce – Wiktoria Chudy (Szkoła Podstawowa  w Zarzeczu Dużym) II miejsce – Julia Pyzik (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie) III miejsce – Natalia Wajda (Szkoła Podstawowa w Luszowicach) IV miejsce – Natalia Tomoś (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) V miejsce – Daria Toczek (Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym)   szkoły podstawowe, klasy IV-VI (chłopcy): I miejsce – Dawid Szpotan (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) II miejsce – Szymon Bil (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce – Igor Bartoń (Szkoła Podstawowa  w Radgoszczy) IV miejsce – Kamil Kuta (Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim) V miejsce – Michał Machnik (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy),   szkoły podstawowe, klasy VII-VIII (dziewczęta): I miejsce – Wiktoria Błachaniec (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy) II miejsce – Maria Czupryna (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce – Amelia Niemczura (Szkoła Podstawowa w Luszowicach) IV miejsce – Amelia Biedak  (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) V miejsce – Marcelina Kogut (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)   szkoły podstawowe, klasy VII-VIII (chłopcy): I miejsce – Kacper Surowiec (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) II miejsce – Ignacy Motyka (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce – Paweł Surowiec (Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) IV miejsce – Kacper Nęga (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy) V miejsce – Tobiasz Machnik (Szkoła Podstawowa w Radgoszczy)   szkoły ponadpodstawowe (dziewczęta): I miejsce – Martyna Adamczyk (Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej) II miejsce – Weronika Piekielniak (Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce – Patrycja Kędzior (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej) IV miejsce – Anna Kolak (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej) V miejsce – Anna Kogut (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej)   szkoły ponadpodstawowe (chłopcy): I miejsce – Cristian Musiał (Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu) II miejsce – Bartosz Kuta (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce – Jakub Kozaczka (Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu) IV miejsce – Dominik Podosek (I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej) V miejsce – Miłosz Ciećko (Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej) Fot. Dąbrowski Dom Kultury, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej