Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. XXV Dożynki Województwa Małopolskiego

XXV Dożynki Województwa Małopolskiego

XXV Dożynki Województwa Małopolskiego

W Korzennej, w powiecie nowosądeckim odbyły się Dożynki Województwa Małopolskiego. Rozpoczął je barwny korowód delegacji wieńcowych, rolników, mieszkańców i zaproszonych gości. Następnie Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Biskup Andrzej Jeż odprawił Mszę Świętą.

Po liturgii starostowie dożynek tradycyjnie przekazali chleb Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiego oraz Wójtowi Gminy Korzenna Leszkowi Skowronowi – gospodarzom tegorocznej edycji święta plonów.

Przeprowadzono konkursy na wieniec współczesny, w którym zwyciężyła grupa z wsi Stadła z gminy Podegrodzie oraz tradycyjny, w którym I miejsce zajęła grupa z Poręby Radlnej. To właśnie ich kompozycja będzie reprezentować Małopolskę podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Warszawie. Zostały wręczone też medale Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nie zabrakło stoisk z regionalnymi daniami przysmakami i występów artystycznych. Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz. W dożynkach uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i organizacji z naszego województwa. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek.

Do uczestników list skierowali Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Prezydent RP Andrzej Duda.

W Korzennej, w powiecie nowosądeckim odbyły się Dożynki Województwa Małopolskiego. Rozpoczął je barwny korowód delegacji wieńcowych, rolników, mieszkańców i zaproszonych gości. Następnie Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Biskup Andrzej Jeż odprawił Mszę Świętą. Po liturgii starostowie dożynek tradycyjnie przekazali chleb Marszałkowi Województwa Małopolskiego Witoldowi Kozłowskiego oraz Wójtowi Gminy Korzenna Leszkowi Skowronowi – gospodarzom tegorocznej edycji święta plonów. Przeprowadzono konkursy na wieniec współczesny, w którym zwyciężyła grupa z wsi Stadła z gminy Podegrodzie oraz tradycyjny, w którym I miejsce zajęła grupa z Poręby Radlnej. To właśnie ich kompozycja będzie reprezentować Małopolskę podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich w Warszawie. Zostały wręczone też medale Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie zabrakło stoisk z regionalnymi daniami przysmakami i występów artystycznych. Gwiazdą wieczoru była Maryla Rodowicz. W dożynkach uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele instytucji i organizacji z naszego województwa. Samorząd powiatowy reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Do uczestników list skierowali Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Prezydent RP Andrzej Duda.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG