1. XXX Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XXX Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

Na posiedzeniu podjęto uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2021 rok,
  • zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2021 – 2030,
  • rozpatrzenia skarg na działalność Starosty Dąbrowskiego,
  • przedłużeń terminu rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Dąbrowskiego,
  • powierzenia gminom zadania zarządzania drogami powiatowymi,
  • udzielenia gminom dotacji na zimowe utrzymanie dróg powiatowych,
  • udzielenia pomocy finansowej Gminie Dąbrowa Tarnowska z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy budynku garażowego dla samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelazówce - II etap.

21 września 2021 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XXX Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego VI kadencji. Obrady, w których uczestniczyli wszyscy radni odbyły się w formie zdalnej. Sesję poprowadziła Przewodnicząca Rady Marta Chrabąszcz. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami przedstawił Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Na posiedzeniu podjęto uchwały w sprawie: zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2021 rok, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Dąbrowskiego na lata 2021 – 2030, rozpatrzenia skarg na działalność Starosty Dąbrowskiego, przedłużeń terminu rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Dąbrowskiego, powierzenia gminom zadania zarządzania drogami powiatowymi, udzielenia gminom dotacji na zimowe utrzymanie dróg powiatowych, udzielenia pomocy finansowej Gminie Dąbrowa Tarnowska z przeznaczeniem na dofinansowanie budowy budynku garażowego dla samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelazówce - II etap. Przyjęto również wniosek Radnego Marka Kopii o zobowiązanie Zarządu Powiatu do przygotowania wniosku do Wojewody, do Premiera o przyznanie środków finansowych dla gmin z terenu powiatu dąbrowskiego na pokrycie kosztów związanych z akcją powodziową.