1. XXXII Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

XXXII Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego

Na posiedzeniu podjęto uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2021 rok,
  • uchwalenia ,,Programu współpracy Powiatu Dąbrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok’’,
  • ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Dąbrowskiego,
  • wysokości i zasad wypłacania diet przysługujących radnemu Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej,
  • zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku,
  • zmieniającej uchwałę Nr XXXI/314/2021 w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym, obowiązujących w 2022 r.,
  • rozpatrzenia skarg na działalność Starosty Dąbrowskiego,
  • stwierdzenia braku właściwości Rady Powiatu Dąbrowskiego do rozpatrzenia skarg.

30 listopada 2021 roku w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się XXXII Sesja Rady Powiatu Dąbrowskiego VI kadencji. Obrady, w których uczestniczyli wszyscy radni odbyły się w formie zdalnej. Sesję poprowadziła Przewodnicząca Rady Marta Chrabąszcz. Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami przedstawił Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych odczytał Wicestarosta Krzysztof Bryk. Na posiedzeniu podjęto uchwały w sprawie: zmian w budżecie Powiatu Dąbrowskiego na 2021 rok, uchwalenia ,,Programu współpracy Powiatu Dąbrowskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok’’, ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Dąbrowskiego, wysokości i zasad wypłacania diet przysługujących radnemu Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2021 roku, zmieniającej uchwałę Nr XXXI/314/2021 w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdów z dróg i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym, obowiązujących w 2022 r., rozpatrzenia skarg na działalność Starosty Dąbrowskiego, stwierdzenia braku właściwości Rady Powiatu Dąbrowskiego do rozpatrzenia skarg. Przyjęto również informację o powiatowym programie promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy na lata 2021-2025.