1. XXXIII Sesja Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej

XXXIII Sesja Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej

Ponadto Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:
3) uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Radgoszcz,
4) uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Szczucin,
5) uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Dąbrowa Tarnowska,

W dniu 29 września 2009 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się sesja Rady Powiatu w Dąbrowie Tarnowskiej. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Gorzkowicz, Dyrektor ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej Jerzy Orzeł, Dyrektor Centrum Polonii - Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu Marek Ciesielczyk oraz dyrektorzy powiatowych jednostek organizacyjnych.Obrady sesji otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa. Następnie Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski przedstawił zebranym sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami. Zapytania i interpelacje radnych dotyczyły m.in. dróg powiatowych, parkingu przy ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej, spraw związanych z inwestycjami przy szpitalu, usuwania azbestu.Ponadto Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:1) uchwałę w sprawie zmian w Uchwale Budżetowej oraz Uchwały Budżetowej Powiatu Dąbrowskiego na rok 2009,2) uchwałę w sprawie udzielenia dotacji dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,3) uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Radgoszcz,4) uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Szczucin,5) uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Dąbrowa Tarnowska,6) uchwałę w sprawie powierzenia gminom zadania zarządzania drogami powiatowymi,7) uchwałę w sprawie udzielenia dotacji gminom na zimowe utrzymanie dróg powiatowych,8) uchwałę w zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zadań do realizacji w 2009r. dla Powiatu Dąbrowskiego na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,9) uchwałę w sprawie zmian w Statucie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej,10) uchwałę w sprawie deklaracji przeznaczenia środków finansowych Gminie Dąbrowa Tarnowska,11) uchwałę w sprawie deklaracji przeznaczenia środków finansowych Gminie Radgoszcz, Rada Powiatu przyjęła także informację o wykonaniu planu finansowego ZOZ – u za I półrocze 2009 roku. Na zakończenie obrad Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa podziękował wszystkim zebranym za udział w spotkaniu, a następnie zamknął obrady sesji.