1. XXXVI Powiatowy turniej BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

XXXVI Powiatowy turniej BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

Opiekę medyczną zapewniła higienistka szkolna Agata Trojnacka-Wąż.

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

Szkoły podstawowe

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Oleśnie

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Dr Pawła Sochy w Bolesławiu

Szkoły gimnazjalne

I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej

II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy

III miejsce – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie

IV miejsce – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Mędrzechowie

V miejsce – Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie

VI miejsce - Gimnazjum im. St. Sierż. Ignacego Łazarza PS. „Lot” w Bolesławiu

Przyznano również indywidualne nagrody za najlepiej napisany test w gimnazjum:

• Dawid Szeliga – Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy

• Przemysław Lekarczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa Smęgorzów

Nagrody sponsorowali:

Starosta Dąbrowski - Tadeusz Kwiatkowski

Wójt Gminy Bolesław – Kazimierz Olearczyk

Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Stanisław Początek

Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa

Euro Truck Sławomir Żurawski i Marek Krupa – Marek Krupa

Blacharstwo Lakiernictwo Samochodowe – Jan Pabian

Kompleksowe Utrzymanie Dróg Transport Drogowy – Mariusz Biedroński

Handel Samochodami Export/Import – Czesław Sas

Motozbyt – Jerzy Węgrzyn

Biuro Doradczo-Usługowe BHP – Andrzej Dziedzic

Saspol – Mieczysław Sas

Auto Części – Józef Węc

Ośrodek Nauki Jazdy Jedynka – Paweł Drożdż

Ośrodek Szkolenia Kierowców F1 – Marcin Lelek

Kuratorium Oświatowe w Krakowie

W dniu 16 kwietnia br. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej gościła uczestników Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Nagrody, dyplomy i puchary wręczał Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera, Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk oraz Zastępca Komendanta mł. insp. Andrzej Kupiec. Celem turnieju było wspieranie działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Fundatorem nagród turnieju był m.in. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski. W turnieju rywalizowało ze sobą 12 trzyosobowych drużyn z powiatu dąbrowskiego, które zostały wyłonione w eliminacjach gminnych. Uczestników turnieju oraz ich opiekunów przywitała serdecznie Pani Dyrektor Szkoły Anna Fido wraz z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podins. Markiem Banasiem. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu z zakresu ruchu drogowego, który przygotował st. sierż. Paweł Chwałek. W drugim etapie uczestnicy pokonywali tor przeszkód. Nad poprawnym przebiegiem czuwało jury w składzie: st. sierż. Paweł Kmieć, ST. post. Marcin Chmura, post. Tomasz Banaś oraz p. Paweł Mikos. Opiekę medyczną zapewniła higienistka szkolna Agata Trojnacka-Wąż. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca: Szkoły podstawowe I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Oleśnie V miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Dr Pawła Sochy w Bolesławiu Szkoły gimnazjalne I miejsce – Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej II miejsce – Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy III miejsce – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie IV miejsce – Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Mędrzechowie V miejsce – Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie VI miejsce - Gimnazjum im. St. Sierż. Ignacego Łazarza PS. „Lot” w Bolesławiu Przyznano również indywidualne nagrody za najlepiej napisany test w gimnazjum: Dawid Szeliga – Gimnazjum nr 1 w Radgoszczy Przemysław Lekarczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa Smęgorzów Nagrody sponsorowali: Starosta Dąbrowski - Tadeusz Kwiatkowski Wójt Gminy Bolesław – Kazimierz Olearczyk Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej – Stanisław Początek Wójt Gminy Radgoszcz – Marek Lupa Euro Truck Sławomir Żurawski i Marek Krupa – Marek Krupa Blacharstwo Lakiernictwo Samochodowe – Jan Pabian Kompleksowe Utrzymanie Dróg Transport Drogowy – Mariusz Biedroński Handel Samochodami Export/Import – Czesław Sas Motozbyt – Jerzy Węgrzyn Biuro Doradczo-Usługowe BHP – Andrzej Dziedzic Saspol – Mieczysław Sas Auto Części – Józef Węc Ośrodek Nauki Jazdy Jedynka – Paweł Drożdż Ośrodek Szkolenia Kierowców F1 – Marcin Lelek Kuratorium Oświatowe w Krakowie Drużyn, które zdobyły pierwsze miejsca pojadą na eliminacje wojewódzkie. Życzymy im dalszych sukcesów w turnieju.