1. Złoty Jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Józefa Poremby

Złoty Jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Józefa Poremby

W dniu 29 czerwca 2011r. w uroczystość Piotra i Pawła, Ks. Prałat Józef Poremba obchodził Jubileusz 50 – lecia posługi kapłańskiej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Dąbrowskiego Tadeusz Kwiatkowski, Wicestarosta Robert Pantera, Skarbnik Powiatu Dąbrowskiego Maria Sztorc, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Zastępca Burmistrza Marek Minorczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Władysław Knutelski. Główne uroczystości Złotego Jubileuszu Kapłaństwa rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną koncelebrowaną o godz. 11.00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, której przewodniczył Dostojny Jubilat. Proboszcz dąbrowskiej parafii Ks. Prałat Stanisław Cyran rozpoczął nabożeństwo, witając przede wszystkim Księdza Jubilata, a także licznie zgromadzonych w świątyni kapłanów. Powitał m.in.: Biskupa Władysława Bobowskiego, Księdza Infułata Władysława Kostrzewę, kapłanów, gości i parafian. Podczas Mszy św. uroczystą homilię wygłosił Ks. Biskup Władysław Bobowski. Ksiądz Jubilat otrzymał wiele serdecznych życzeń, gratulacji oraz kwiatów, nie zabrakło również wielu ciepłych słów, chwil wzruszenia i łez. Wspólna delegacja Samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz Miasta i Gminy Dąbrowa Tarnowska przekazała Mu życzenia i gratulacje. Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski w imieniu samorządów złożył życzenia i podziękowania za długoletnią, owocną pracę duszpasterską. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej w swoim wystąpieniu przypomniał wszystkim zgromadzonym o zasługach Drogiego Jubilata. Z kolei podziękowania i życzenia w imieniu wspólnoty parafialnej przekazał Przewodniczący Rady Duszpasterskiej Pan Alfred Wybraniec wraz z delegacją. Na zakończenie Mszy św. Ksiądz Prałat Józef Poremba podziękował wszystkim zgromadzonym: Księdzu Biskupowi, Księdzu Proboszczowi, księżom, siostrom zakonnym, służbie liturgicznej, chórowi, władzom samorządowym oraz parafianom uczestniczącym w Mszy św. za obecność w tak ważnym dla Niego dniu. Dziękował również za współpracę i wsparcie, które otrzymał podczas pracy duszpasterskiej w dąbrowskiej parafii przez 31 lat. Po uroczystej Mszy św. w Domu Parafialnym odbyła się część artystyczna dla wszystkich gości na temat roli kapłaństwa, która dedykowana była Dostojnemu Jubilatowi.