Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Z nowymi umiejętnościami wrócili z greckich praktyk

Z nowymi umiejętnościami wrócili z greckich praktyk

Z nowymi umiejętnościami wrócili z greckich praktyk

Wrócili z nowymi doświadczeniami i świeżą wiedzą. 45 uczniów z technikum hotelarskiego, ekonomicznego i logistycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyło dwutygodniowe zagraniczne praktyki.

Młodzież, która wróciła z Grecji z bagażem nowych doświadczeń zawodowych i pięknych wspomnień związanych ze zwiedzaniem greckich zabytków i śródziemnomorskiej kultury, powitali Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz dyrektor szkoły Robert Pantera.

Nasza młodzież mogła uczestniczyć w tym wyjeździe, dzięki realizowanemu projektowi  „Wykwalifikowany europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Cieszę się, że kolejna grupa uczniów mogła zdobywać nowe umiejętności i kompetencje w środowisku międzynarodowym. Hotelarze uczyli się zawodu pracując na różnych stanowiskach w hotelu San Pantaleimon, natomiast logistycy i handlowcy  poznawali programy wykorzystywane do pracy w ich zawodzie oraz wykonywali zadania administracyjne. Nasi uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i chętni do pracy – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski.

Hotelarze pracowali na różnych stanowiskach w tym na serwisie, kuchni, recepcji oraz w ramach tzw. housekeepingu, poznając od podszewki funkcjonowanie całego hotelu San Pantaleimon. Uczestniczyli również w kursie baristy, analizowali oferty i wykonywali zadania w dziale finansowym firmy. Bardzo dobrze odnaleźli się w realiach pracy hotelowej. Podczas praktyk wymieniali się stanowiskami, aby wszystkie osoby mogły poznać funkcjonowanie działów hotelu oraz komunikacji między nimi, jak chociażby między hotelową recepcją, a działem służby pięter.

Logistycy w ramach swojego stażu, zapoznawali się z obiegiem dokumentów w przedsiębiorstwie oraz zapoznawali się z zasadami dokumentowania procesów logistycznych. W swojej pracy wykorzystywali program WF MAG, który jest wykorzystywany przez niektóre greckie firmy do magazynowania i fakturowania. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla nich, gdyż w szkole nie mieli możliwości poznać tego użytecznego programu.

Handlowcy i logistycy w swojej pracy wykorzystywali narzędzia ITC, wykonując prace zlecone przez greckich mentorów. Uczniowie technikum logistycznego wykonywali również obowiązki związane z magazynowaniem towaru i jego odpowiednim księgowaniem oraz inwentaryzowaniem. Natomiast handlowcy ćwiczyli obsługę informatycznych programów księgowych stosowanych w firmie.

Wyjazd młodzieży to nie tylko nauka zawodu, udział w zajęciach i praktykach w zakładach pracy. Pobyt w Grecji był również okazją do odpoczynku i zwiedzenia tego kraju.

mags

mags

Wrócili z nowymi doświadczeniami i świeżą wiedzą. 45 uczniów z technikum hotelarskiego, ekonomicznego i logistycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej zakończyło dwutygodniowe zagraniczne praktyki. Młodzież, która wróciła z Grecji z bagażem nowych doświadczeń zawodowych i pięknych wspomnień związanych ze zwiedzaniem greckich zabytków i śródziemnomorskiej kultury, powitali Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski oraz dyrektor szkoły Robert Pantera. Nasza młodzież mogła uczestniczyć w tym wyjeździe, dzięki realizowanemu projektowi  „Wykwalifikowany europejski specjalista z Dąbrowy Tarnowskiej” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Cieszę się, że kolejna grupa uczniów mogła zdobywać nowe umiejętności i kompetencje w środowisku międzynarodowym. Hotelarze uczyli się zawodu pracując na różnych stanowiskach w hotelu San Pantaleimon, natomiast logistycy i handlowcy  poznawali programy wykorzystywane do pracy w ich zawodzie oraz wykonywali zadania administracyjne. Nasi uczniowie byli bardzo zdyscyplinowani i chętni do pracy – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski. Hotelarze pracowali na różnych stanowiskach w tym na serwisie, kuchni, recepcji oraz w ramach tzw. housekeepingu, poznając od podszewki funkcjonowanie całego hotelu San Pantaleimon. Uczestniczyli również w kursie baristy, analizowali oferty i wykonywali zadania w dziale finansowym firmy. Bardzo dobrze odnaleźli się w realiach pracy hotelowej. Podczas praktyk wymieniali się stanowiskami, aby wszystkie osoby mogły poznać funkcjonowanie działów hotelu oraz komunikacji między nimi, jak chociażby między hotelową recepcją, a działem służby pięter. Logistycy w ramach swojego stażu, zapoznawali się z obiegiem dokumentów w przedsiębiorstwie oraz zapoznawali się z zasadami dokumentowania procesów logistycznych. W swojej pracy wykorzystywali program WF MAG, który jest wykorzystywany przez niektóre greckie firmy do magazynowania i fakturowania. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla nich, gdyż w szkole nie mieli możliwości poznać tego użytecznego programu. Handlowcy i logistycy w swojej pracy wykorzystywali narzędzia ITC, wykonując prace zlecone przez greckich mentorów. Uczniowie technikum logistycznego wykonywali również obowiązki związane z magazynowaniem towaru i jego odpowiednim księgowaniem oraz inwentaryzowaniem. Natomiast handlowcy ćwiczyli obsługę informatycznych programów księgowych stosowanych w firmie. Wyjazd młodzieży to nie tylko nauka zawodu, udział w zajęciach i praktykach w zakładach pracy. Pobyt w Grecji był również okazją do odpoczynku i zwiedzenia tego kraju. mags mags