Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Z ostatnim pożegnaniem

Z ostatnim pożegnaniem

Z ostatnim pożegnaniem

  Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł 21-letni Piotr Radoń – młody mężczyzna, który urodził się bez rąk i nóg, cały czas noszony był na rękach przez swojego ojca.

  We wtorek na oficjalnym profilu Piotra pojawiła się informacja, że trafił do szpitala i jest "w bardzo poważnym stanie". Walczył z niewydolnością oddechową. Na Facebooku pojawił się również apel o wsparcie. Kilkanaście godzin później zamieszczono tragiczną wiadomość.

  Mimo swojego kalectwa mężczyzna nie poddawał się: ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, a w 2012 roku rozpoczął studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Dlatego, że był osobą pełnoletnią, utracił wsparcie organizacji, które pomagały mu wcześniej finansowo, a były ukierunkowane na pomoc dzieciom.

  Piotr urodził się z amelią totalną, jego choroba polegała na tym, że nie wykształcały się u niego górne oraz dolne kończyny. Dodatkowo zdiagnozowano u niego postępujące zwyrodnienie kręgosłupa. Skolioza uciskała narządy wewnętrzne, m.in. płuca, co powodowało duszności oraz częste infekcję dróg oddechowych. 21-latek miał również astmę.

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa Rodzicom, Rodzeństwu i Rodzinie oraz wszystkim bliskim ŚP Piotra Radonia najserdeczniejsze wyrazy współczucia.

  Z przykrością informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarł 21-letni Piotr Radoń – młody mężczyzna, który urodził się bez rąk i nóg, cały czas noszony był na rękach przez swojego ojca.   We wtorek na oficjalnym profilu Piotra pojawiła się informacja, że trafił do szpitala i jest "w bardzo poważnym stanie". Walczył z niewydolnością oddechową. Na Facebooku pojawił się również apel o wsparcie. Kilkanaście godzin później zamieszczono tragiczną wiadomość.   Mimo swojego kalectwa mężczyzna nie poddawał się: ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej, a w 2012 roku rozpoczął studia w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Dlatego, że był osobą pełnoletnią, utracił wsparcie organizacji, które pomagały mu wcześniej finansowo, a były ukierunkowane na pomoc dzieciom.   Piotr urodził się z amelią totalną, jego choroba polegała na tym, że nie wykształcały się u niego górne oraz dolne kończyny. Dodatkowo zdiagnozowano u niego postępujące zwyrodnienie kręgosłupa. Skolioza uciskała narządy wewnętrzne, m.in. płuca, co powodowało duszności oraz częste infekcję dróg oddechowych. 21-latek miał również astmę. Samorząd Powiatu Dąbrowskiego składa Rodzicom, Rodzeństwu i Rodzinie oraz wszystkim bliskim ŚP Piotra Radonia najserdeczniejsze wyrazy współczucia.