1. Z wizytą na Powiślu Dąbrowskim

Z wizytą na Powiślu Dąbrowskim

Na zaproszenie Samorządu Powiatowego do Dąbrowy Tarnowskiej przyjechała delegacja z XVIII dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre, która uczestniczyła w uroczystości odsłonięcia pamiatkowej tablicy upamiętniającej rozstrzelanych w grudniu 1939 roku mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego oraz w obchodach Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Delegacji przewodniczył Wiceburmistrz zaprzyjaźnionego samorządu dr. Lévai István Zoltán.2 maja delegacja węgierska wzięła udział w uroczystości odsłonięcia pamiatkowej tablicy upamiętniającej rozstrzelanych w grudniu 1939 roku mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego w lesie Buczyna w Zbylitowskiej Górze. Podczas swojego wystąpienia Wiceburmistrz dr. Lévai István Zoltán wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym wyraził słowa współczucia dla rodzin osób pomordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej. Delegacja złożyła również kwiaty pod pamiątkową tablicą.W dniu 3 maja delegacja XVIII dzielnicy Budapesztu wzięła udział w uroczystościach związanych z obchodami Konstytucji 3-go Maja. Węgierski Burmistrz uczestniczył wraz z delegacją we mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej a także w uroczystości patriotycznej pod Pomnikiem Poległych w parku miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie złożył okolicznościową wiązankę kwiatów.Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek przekzał Wiceburmistrzowi XVIII dzielnicy Budapesztu oficjalne zaproszenie samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowska do nawiązania umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy samorządami.Podczas pobytu w Powiecie Dąbrowskim, goście mieli okazję nieco poznać nasz region i zwiedzili zespół dworsko – parkowy w Brniu oraz Malowaną Wieś Zalipie.