1. Z wizytą w Budapeszcie

Z wizytą w Budapeszcie

W dniach 7-9 czerwca br. delegacja z powiatu dąbrowskiego gościła na Festiwalu Tańca w XVIII Dzielnicy Miasta Budapeszt. Powiat Dąbrowski reprezentowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej na czele z Sekretarzem Powiatu Kazimierzem Tęczarem, Panie malarki z Zalipia, przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Bractwa Rycerskiego z Oleśnicy.            Projekt poświęcony był Vasvári Pál, który jest jedną z czołowych postaci rewolucji węgierskiej. W imieniu Powiatu Dąbrowskiego wiązankę pod pomnikiem złożyli:Sekretarz Powiatu Kazimierz Tęczar, Dyrketor Centrum Polonii Stanisław Krawiec oraz Dyrektor ZSP w Brniu Jarosław Boryczka. Następnie wszyscy zgromadzeni w uroczystym przemarszu udali się na plac, na którym odbyły się prezentacje zaprzyjaźnionych delegacji. Bractwo rycerskie z Dąbrowy Tarnowskiej zainscenizowało scenę pokazu walk rycerskich.           Podczas pobytu delegacja uczestniczyła w pokazach tanecznych miast partnerskich, które odbyły się w nowej hali sportowej w Budapeszcie. Podczas wieczoru wystąpiła między innymi kapela z Dąbrowy Tarnowskiej. Podczas występu delegacja powiatu dąbrowskiego uczyła naszych tańców narodowych.