Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Za nami II edycja Powiatowego Konkursu Niepodległościowego - Najlepsi Recytatorzy

Za nami II edycja Powiatowego Konkursu Niepodległościowego - Najlepsi Recytatorzy

Za nami II edycja Powiatowego Konkursu Niepodległościowego - Najlepsi Recytatorzy

  W dniu 14 listopada 2014 r. w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Żdżarach odbył sie konkurs uświetniający 96. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu.

  Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja i młodzież ponadgimnazjalna z terenu powiatu dąbrowskiego.

  Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ewa Drzazga (Przewodnicząca, PBP w Brniu), Paweł Chojnowski (DDK), Alicja Błocho (GBP w Radgoszczy), Agnieszka Warias (UG w Radgoszczy).

Komisja, po wysłuchaniu 37 uczestników przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

  • szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

I miejsce – Paulina Labak (SP w Radgoszczy)

II ex aequo – Aleksandra Kaczocha (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Magdalena Szkotak (SP w Oleśnie) i Zuzanna Kupiec (SP w Radgoszczy),

III ex aequo – Weronika Moździerz (SP w Zarzeczu Dużym), Maksymilian Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie T.), Karolina Król (SP w Gruszowie W.)

wyróżnieni: Patrycja Kozińska (NNSP w Żelazówce), Mateusz Bartoń (SP w Luszowicach)

  • gimnazja:

I miejsce – Weronika Sucha (Gimnazjum w Radgoszczy)

II ex aequo – Anna Wątroba (Gimnazjum w Oleśnie), Katarzyna Ryczek (SP w Gruszowie W.) i Justyna Otfinowska (Gimnazjum w Radgoszczy),

III ex aequo – Kamila Fido (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie T.), Justyna Toczek (Gimnazjum w Radgoszczy),

wyróżnieni: Dominika Urban (Gimnazjum w Mędrzechowie), Irmina Mędala (Gimnazjum  w Luszowicach), Katarzyna Rarus (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie T.)

  • szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce ex aequo – Karolina Jarosz (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Piotr Skowron (ZSP w Brniu),

II – nie przyznano,

III ex aequo – Katarzyna Czajkowska (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Wojciech Węgiel (ZSP w Brniu)

  W dniu 14 listopada 2014 r. w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Żdżarach odbył sie konkurs uświetniający 96. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Organizatorami konkursu byli: Urząd Gminy w Radgoszczy, Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu.   Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazja i młodzież ponadgimnazjalna z terenu powiatu dąbrowskiego.   Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Ewa Drzazga (Przewodnicząca, PBP w Brniu), Paweł Chojnowski (DDK), Alicja Błocho (GBP w Radgoszczy), Agnieszka Warias (UG w Radgoszczy). Komisja, po wysłuchaniu 37 uczestników przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia: szkoły podstawowe (klasy IV-VI): I miejsce – Paulina Labak (SP w Radgoszczy) II ex aequo – Aleksandra Kaczocha (PSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej), Magdalena Szkotak (SP w Oleśnie) i Zuzanna Kupiec (SP w Radgoszczy), III ex aequo – Weronika Moździerz (SP w Zarzeczu Dużym), Maksymilian Mol (PSP nr 2 w Dąbrowie T.), Karolina Król (SP w Gruszowie W.) wyróżnieni: Patrycja Kozińska (NNSP w Żelazówce), Mateusz Bartoń (SP w Luszowicach) gimnazja: I miejsce – Weronika Sucha (Gimnazjum w Radgoszczy) II ex aequo – Anna Wątroba (Gimnazjum w Oleśnie), Katarzyna Ryczek (SP w Gruszowie W.) i Justyna Otfinowska (Gimnazjum w Radgoszczy), III ex aequo – Kamila Fido (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie T.), Justyna Toczek (Gimnazjum w Radgoszczy), wyróżnieni: Dominika Urban (Gimnazjum w Mędrzechowie), Irmina Mędala (Gimnazjum  w Luszowicach), Katarzyna Rarus (Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie T.) szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce ex aequo – Karolina Jarosz (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Piotr Skowron (ZSP w Brniu), II – nie przyznano, III ex aequo – Katarzyna Czajkowska (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Wojciech Węgiel (ZSP w Brniu)