Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Za nami II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Za nami II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

Za nami II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

W dniu 18 maja 2016r. w Centrum Polonii w Brniu odbył się już II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Niezwykła moc zwykłego czytania". Patronat honorowy nad konkursem objął Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, a organizatorami były na następujące jednostki: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Centrum Polonii Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Do konkursu przystąpiło 21 uczestników z ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego tj. Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno–Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie oraz Powiatu Tarnowskiego - Środowiskowego Domu Samopomocy w Lisiej Górze.

files/aktualnosci/2016/05_maj/20_Za_nami_II_Powiatowy_Konkurs_Pieknego_Czytania/4.JPG

Całe wydarzenie zostało uświetnione występem zespoły muzycznego „Golden Boys" z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Konkurs był skierowany do osób niepełnosprawnych, natomiast jego celem było zmotywowanie do rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz twórczej interpretacji czytanego tekstu.

files/aktualnosci/2016/05_maj/20_Za_nami_II_Powiatowy_Konkurs_Pieknego_Czytania/5.JPG

Jury konkursu w osobach Przewodnicząca Ewa Drzazga- Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brniu oraz członkowie Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego i Bogusława Molak Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Maria Smolicha  Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej przyznało:

I miejsce ex aequo dla:

  • Gabrieli Zawady (Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie)
  • Małgorzaty Kozioł (Środowiskowy Dom Samopomocy w Olesnicy)
  • Grzegorza Wróblewskiego )Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • Piotra Wawrzynka (Środowiskowy Dom Samopomocy w Olesnicy)

II miejsce ex aequo dla:

  • Patrycji Cieślak (Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Kupieninie)
  • Pawła Kubik (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce ex aequo dla:

  • Andrzeja Flis (Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze)
  • Andrzeja Przybyło (Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy)
  • Krzysztofa Wybrańca (Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie)

files/aktualnosci/2016/05_maj/20_Za_nami_II_Powiatowy_Konkurs_Pieknego_Czytania/16.JPG

Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, wyróżnienia, nagrody książkowe i rzeczowe. Gratulujemy uczestnikom!

files/aktualnosci/2016/05_maj/20_Za_nami_II_Powiatowy_Konkurs_Pieknego_Czytania/9.JPG

PCPR w DT

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,jaką sobie ludzkość wymyśliła"Wisława Szymborska W dniu 18 maja 2016r. w Centrum Polonii w Brniu odbył się już II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania „Niezwykła moc zwykłego czytania". Patronat honorowy nad konkursem objął Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, a organizatorami były na następujące jednostki: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu, Centrum Polonii Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników z ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych z terenu Powiatu Dąbrowskiego tj. Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno–Wychowawczego i Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Kupieninie oraz Powiatu Tarnowskiego - Środowiskowego Domu Samopomocy w Lisiej Górze. Całe wydarzenie zostało uświetnione występem zespoły muzycznego „Golden Boys" z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Konkurs był skierowany do osób niepełnosprawnych, natomiast jego celem było zmotywowanie do rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz twórczej interpretacji czytanego tekstu. Jury konkursu w osobach Przewodnicząca Ewa Drzazga- Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brniu oraz członkowie Joanna Ohratka Sekretarz Powiatu Dąbrowskiego i Bogusława Molak Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Maria Smolicha  Zastępca Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej przyznało: I miejsce ex aequo dla: Gabrieli Zawady (Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie) Małgorzaty Kozioł (Środowiskowy Dom Samopomocy w Olesnicy) Grzegorza Wróblewskiego )Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej) Piotra Wawrzynka (Środowiskowy Dom Samopomocy w Olesnicy) II miejsce ex aequo dla: Patrycji Cieślak (Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Kupieninie) Pawła Kubik (Warsztaty Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce ex aequo dla: Andrzeja Flis (Środowiskowy Dom Samopomocy w Lisiej Górze) Andrzeja Przybyło (Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy) Krzysztofa Wybrańca (Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Kupieninie) Wszyscy Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, wyróżnienia, nagrody książkowe i rzeczowe. Gratulujemy uczestnikom! PCPR w DT