Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Za nami jubileuszowa edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego

Za nami jubileuszowa edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego

Za nami jubileuszowa edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego

W niedzielę, 15 maja 2022 roku, w Mędrzechowie odbyła się jubileuszowa X edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego, w którym wzięło udział 50 zawodników z województwa małopolskiego i podkarpackiego.

Jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Ludowych Zespołów Sportowych Gminy Mędrzechów oraz Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie. Turniej, zgodnie z regulaminem, rozegrany został w dwóch kategoriach: zawodnicy amatorzy i zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Tenisa Stołowego. Sędzią głównym Turnieju był Eligiusz Para.

Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Zenon Woliński z LZS Gminy Mędrzechów, którzy w imieniu organizatorów powitali zawodników i podziękowali im za przyjęcie zaproszenia do udziału w tym sportowym wydarzeniu. Życzyli również wszystkim zebranym powodzenia w sportowych zmaganiach i dobrej zabawy. Do życzeń przyłączył się także Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec – gospodarz gminy, na terenie której rozgrywany był Turniej.

Starosta zachęcił również przybyłych zawodników do rozpropagowania w swoim środowisku informacji o Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców i Parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski”, którego druga edycja odbędzie się na przełomie października / listopada w Oleśnie. Jak podkreślił, jest to innowacyjne przedsięwzięcie, ponieważ aż do ubiegłego roku na terenie Małopolski nie było organizowanego turnieju tenisa kierowanego wyłącznie do samorządowców i parlamentarzystów. Turniej organizowany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego pod tytułem: Małopolska „na sportowo” świętuje ważne rocznice.

Po wielu zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszych zawodników jubileuszowej edycji Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego. W kategorii „zawodnicy amatorzy” zwyciężył Wojciech Wójtowicz z Tarnowa, natomiast w kategorii „zawodnicy zrzeszeni w PZTS” pierwsze miejsce na podium wywalczył Adrian Wilisowski z LKS „Brzostowianka”  Brzostek. Czołowa piątka tenisistów w obu kategoriach otrzymała nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, zaś laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo pamiątkowe kielichy, których fundatorem był LZS Gminy Mędrzechów. Nagrody zawodnikom wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Zenon Woliński z LZS .

Organizatorzy Turnieju gratulują wszystkim zawodnikom i zapraszają do wzięcia udziału w jego kolejnej edycji.

W niedzielę, 15 maja 2022 roku, w Mędrzechowie odbyła się jubileuszowa X edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego, w którym wzięło udział 50 zawodników z województwa małopolskiego i podkarpackiego. Jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Stowarzyszenie Ludowych Zespołów Sportowych Gminy Mędrzechów oraz Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie. Turniej, zgodnie z regulaminem, rozegrany został w dwóch kategoriach: zawodnicy amatorzy i zawodnicy zrzeszeni w Polskim Związku Tenisa Stołowego. Sędzią głównym Turnieju był Eligiusz Para. Oficjalnego otwarcia Turnieju dokonali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Zenon Woliński z LZS Gminy Mędrzechów, którzy w imieniu organizatorów powitali zawodników i podziękowali im za przyjęcie zaproszenia do udziału w tym sportowym wydarzeniu. Życzyli również wszystkim zebranym powodzenia w sportowych zmaganiach i dobrej zabawy. Do życzeń przyłączył się także Wójt Gminy Mędrzechów Krzysztof Korzec – gospodarz gminy, na terenie której rozgrywany był Turniej. Starosta zachęcił również przybyłych zawodników do rozpropagowania w swoim środowisku informacji o Turnieju Tenisa Stołowego Samorządowców i Parlamentarzystów „Złota Rakietka Małopolski”, którego druga edycja odbędzie się na przełomie października / listopada w Oleśnie. Jak podkreślił, jest to innowacyjne przedsięwzięcie, ponieważ aż do ubiegłego roku na terenie Małopolski nie było organizowanego turnieju tenisa kierowanego wyłącznie do samorządowców i parlamentarzystów. Turniej organizowany jest przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego pod tytułem: Małopolska „na sportowo” świętuje ważne rocznice. Po wielu zaciętych pojedynkach wyłoniono najlepszych zawodników jubileuszowej edycji Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Dąbrowskiego. W kategorii „zawodnicy amatorzy” zwyciężył Wojciech Wójtowicz z Tarnowa, natomiast w kategorii „zawodnicy zrzeszeni w PZTS” pierwsze miejsce na podium wywalczył Adrian Wilisowski z LKS „Brzostowianka”  Brzostek. Czołowa piątka tenisistów w obu kategoriach otrzymała nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego, zaś laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali dodatkowo pamiątkowe kielichy, których fundatorem był LZS Gminy Mędrzechów. Nagrody zawodnikom wręczali Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Zenon Woliński z LZS . Organizatorzy Turnieju gratulują wszystkim zawodnikom i zapraszają do wzięcia udziału w jego kolejnej edycji. Pliki do pobrania Pobierz plik Klasyfikacja końcowa.docx.pdf