Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Za nami udane warsztaty z ochrony przeciwpożarowej i zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Za nami udane warsztaty z ochrony przeciwpożarowej i zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Za nami udane warsztaty z ochrony przeciwpożarowej i zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniach 10 - 12 września br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży mających na celu przygotowanie do przyszłej pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, którego członkiem jest Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz Powiat Proszowicki.

W warsztatach uczestniczyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zrzeszonych przy ochotniczych strażach pożarnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Młodzi ludzie poznali tajniki służby pożarniczej, elementy pierwszej pomocy oraz procedury wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki temu są w pełni przygotowywani do wstąpienia w szeregi straży pożarniczej.

W wydarzeniu oprócz włodarzy Powiatu Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka i Wicestarosty Krzysztofa Bryka, udział wzięli Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia pn. Instytut Obszarów Wiejskich w Krakowie Anna Glixelli, Dyrektor Stowarzyszenia pn. Instytut Obszarów Wiejskich w Krakowie Gabriela Puszko, przedstawiciele powiatu proszowickiego Agnieszka Sokół i Piotr Janczyk, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego Łukasz Łach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Bator, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Romański, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Pikul, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Giza, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Jarosław Bartoń, przedstawiciele samorządu terytorialnego z terenu powiatu dąbrowskiego, prezesi Zarządów Gminnych OSP i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu oraz zainteresowane osoby.

Projekt finansowany był ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

W dniach 10 - 12 września br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej i na terenie zespołu dworsko-parkowego w Brniu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży mających na celu przygotowanie do przyszłej pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach OSP oraz zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na obszarach wiejskich. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Krakowie, którego członkiem jest Województwo Małopolskie, Powiat Dąbrowski oraz Powiat Proszowicki. W warsztatach uczestniczyli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zrzeszonych przy ochotniczych strażach pożarnych z terenu powiatu dąbrowskiego. Młodzi ludzie poznali tajniki służby pożarniczej, elementy pierwszej pomocy oraz procedury wpływające na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzięki temu są w pełni przygotowywani do wstąpienia w szeregi straży pożarniczej. W wydarzeniu oprócz włodarzy Powiatu Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka i Wicestarosty Krzysztofa Bryka, udział wzięli Prezes Zarządu Oddziału Stowarzyszenia pn. Instytut Obszarów Wiejskich w Krakowie Anna Glixelli, Dyrektor Stowarzyszenia pn. Instytut Obszarów Wiejskich w Krakowie Gabriela Puszko, przedstawiciele powiatu proszowickiego Agnieszka Sokół i Piotr Janczyk, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. małopolskiego Łukasz Łach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Marek Bator, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej Krzysztof Romański, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Pikul, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Andrzej Giza, Radny Rady Powiatu Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Jarosław Bartoń, przedstawiciele samorządu terytorialnego z terenu powiatu dąbrowskiego, prezesi Zarządów Gminnych OSP i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu oraz zainteresowane osoby. Projekt finansowany był ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.