1. Za nami VI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

Za nami VI Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych

Dąbrowski Dom Kultury wraz ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, pielęgnując tradycję ludową i obrzędową, zorganizował VI przegląd grup kolędniczych, który zawsze cieszył się dużym powodzeniem. W sobotnie popołudnie w sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury na scenie zaprezentowały się trzy tradycyjne grupy: „Gruszowiacy” z Gruszowa Wielkiego (kierownik Józefa Taraska), „Nieczajniacy” z Nieczajny Górnej (kierownik Ryszard Mucha) i „Szarwarczanie” z Szarwarku (kierownik Edward Moździerz). Wszystkie grupy przedstawiły program „Herody”, ale trzeba zaznaczyć, że każda zrobiła to w nieco inny sposób. Nagrody – jednakowe dla wszystkich – ufundowali Zarząd Powiatu Dąbrowskiego oraz gospodarz imprezy – DDK, które w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczył dyrektor DDK Paweł Chojnowski.