Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zaawansowane prace na ulicy Leśnej w Oleśnie

Zaawansowane prace na ulicy Leśnej w Oleśnie

Zaawansowane prace na ulicy Leśnej w Oleśnie

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej w miejscowości Olesno – na ulicy Leśnej. Na prawie kilometrowym odcinku jezdni do wykonania pozostało jeszcze położenie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, zamontowanie oświetlenia przejścia dla pieszych oraz wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej.

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, prowadzimy kolejne inwestycje , które podnoszą jakość korzystania z tych dróg jak również bezpieczeństwo uczestników ruchu” – podkreśla Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk.

Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, o które samorząd aplikował jeszcze w 2019 roku. Wsparcie, które otrzymał to ponad 1,5 mln zł, pozostała kwota w wysokości 675 tysięcy złotych, która zamyka wartość zamówienia zostanie pokryta ze środków własnych Powiatu.

Odnośnik do artykułu na stronie tarnowska tv

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej w miejscowości Olesno – na ulicy Leśnej. Na prawie kilometrowym odcinku jezdni do wykonania pozostało jeszcze położenie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, zamontowanie oświetlenia przejścia dla pieszych oraz wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej. „Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, prowadzimy kolejne inwestycje , które podnoszą jakość korzystania z tych dróg jak również bezpieczeństwo uczestników ruchu” – podkreśla Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk. Zadanie to zostało dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, o które samorząd aplikował jeszcze w 2019 roku. Wsparcie, które otrzymał to ponad 1,5 mln zł, pozostała kwota w wysokości 675 tysięcy złotych, która zamyka wartość zamówienia zostanie pokryta ze środków własnych Powiatu.