Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zabytkowa rzeźba z dąbrowskiej parafii będzie odnowiona

Zabytkowa rzeźba z dąbrowskiej parafii będzie odnowiona

Zabytkowa rzeźba z dąbrowskiej parafii będzie odnowiona

Samorząd powiatowy sukcesywnie, w trosce o dziedzictwo historyczne i kulturalne Powiśla, prowadzi program finansowego wsparcia prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach, wpisanych do rejestru.

W tym roku dotacje z budżetu powiatu o łącznej wartości 120 000 zł na rewaloryzację cennej architektury sakralnej otrzyma 6 parafii.

23 kwietnia 2018 roku została podpisana  umowa w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie pełnej konserwacji estetycznej rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Umowę z ramienia samorządu powiatowego podpisali starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i wicestarosta Marek Kopia, natomiast parafię pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentował ks. proboszcz Stanisław Cyran.

Przedmiotem prac konserwatorskich, na które zostało udzielone wsparcie finansowe z Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 20 000 zł, jest drewniany, barokowy krucyfiks z pierwszej połowy XVIII wieku. Rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego ze względu za czynniki zewnętrzne i nietrwałość materiałów uległa zmianie. Ubytki polichromii i formy spowodowały zniekształcenia pod względem technicznym jak i estetycznym.  Prace obejmują jej konserwację i umieszczenie na belce tęczowej we wnętrzu drewnianego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Po zabiegach plastyczno-estetycznych zabytek, który odzyska dawny blask, wróci na swoje pierwotne miejsce.

mags

Samorząd powiatowy sukcesywnie, w trosce o dziedzictwo historyczne i kulturalne Powiśla, prowadzi program finansowego wsparcia prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach, wpisanych do rejestru. W tym roku dotacje z budżetu powiatu o łącznej wartości 120 000 zł na rewaloryzację cennej architektury sakralnej otrzyma 6 parafii. 23 kwietnia 2018 roku została podpisana  umowa w sprawie udzielenia dotacji na wykonanie pełnej konserwacji estetycznej rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Umowę z ramienia samorządu powiatowego podpisali starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski i wicestarosta Marek Kopia, natomiast parafię pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej reprezentował ks. proboszcz Stanisław Cyran. Przedmiotem prac konserwatorskich, na które zostało udzielone wsparcie finansowe z Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 20 000 zł, jest drewniany, barokowy krucyfiks z pierwszej połowy XVIII wieku. Rzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego ze względu za czynniki zewnętrzne i nietrwałość materiałów uległa zmianie. Ubytki polichromii i formy spowodowały zniekształcenia pod względem technicznym jak i estetycznym.  Prace obejmują jej konserwację i umieszczenie na belce tęczowej we wnętrzu drewnianego kościoła pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej. Po zabiegach plastyczno-estetycznych zabytek, który odzyska dawny blask, wróci na swoje pierwotne miejsce. mags