Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zachowaj rozwagę przy korzystaniu z Internetu

Zachowaj rozwagę przy korzystaniu z Internetu

Zachowaj rozwagę przy korzystaniu z Internetu

Policja apeluje o rozwagę przy korzystaniu z „sieci”. Chrońmy siebie i własnych bliskich przed zagrożeniami jakie niesie Internet. Nie dajmy sie ponieść tej "fali" surfowania w "sieci", bo to może okazać się niebezpieczne.

Internet przekształcił dziedziny ludzkiego życia. Jest niezbędnym narzędziem pracy jak i rozrywki w firmach, instytucjach, organizacjach oraz gospodarstwach domowych. Pozwala na komunikację i wpływa na kontakty międzyludzkie. Umożliwia dostęp do poszerzania wiedzy poprzez naukę, rozwijanie zainteresowań.

W dobie powszechnego dostępu do Internetu i dużej popularności portali społecznościowych większość użytkowników sieci posiada lub planuje założyć profil na takim portalu. To nie tylko panująca moda do zamieszczania „selfi” ale także chęć kontaktu ze znajomymi, z którymi mamy kontakt na co dzień ale i z tymi, których praktycznie nie znamy. Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że korzystanie z Internetu, używanie kont na portalach społecznościowym to nie tylko dobra zabawa ale potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób nie tylko naszym dzieciom, ale nam samym jako użytkownikom. "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie" - Sieć to dla potencjalnych złodziei miejsce pozyskiwania informacji o swoich ofiarach.

Zatem:

  • nie dostarczajmy na portalach społecznościowych informacji o naszym życiu, dzieciach, stanie majątkowym, wyjazdach.
  • nie pokazujmy własnych domów, mieszkań – pośrednio udostępniając obiekt który może okazać się celem złodzieja.
  • nie udostępniajmy naszych danych osobowych - zdarzają się przypadki gdzie osoba zamieszcza zdjęcie własnego dowodu osobistego czy też prawa jazdy nie zdając sobie sprawy, że tym samym udostępnia tzw. dane osobowe „wrażliwe” wraz z miejscem zamieszkania, które przestępca może wykorzystać.
  • nie informujmy o naszych wyjazdach bo może to być równocześnie przekaz dla odbiorcy, że nasz dom, mieszkanie w tym okresie pozostaje puste… co tworzy dogodne warunki do kradzieży.
  • nie publikujmy zdjęć własnych dzieci!!! - to właśnie w sieci działają grupy pedofilskie wyszukując odpowiednich fotografii!

Cenne informacje na własny temat to my - użytkownicy dobrowolnie „rozrzucamy” w Internecie i tym samym udostępniamy innym! Dobrowolnie nie zawsze jednak znaczy świadomie.

Świadome korzystanie z Internetu to podstawa naszego bezpieczeństwa!

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

Policja apeluje o rozwagę przy korzystaniu z „sieci”. Chrońmy siebie i własnych bliskich przed zagrożeniami jakie niesie Internet. Nie dajmy sie ponieść tej "fali" surfowania w "sieci", bo to może okazać się niebezpieczne. Internet przekształcił dziedziny ludzkiego życia. Jest niezbędnym narzędziem pracy jak i rozrywki w firmach, instytucjach, organizacjach oraz gospodarstwach domowych. Pozwala na komunikację i wpływa na kontakty międzyludzkie. Umożliwia dostęp do poszerzania wiedzy poprzez naukę, rozwijanie zainteresowań. W dobie powszechnego dostępu do Internetu i dużej popularności portali społecznościowych większość użytkowników sieci posiada lub planuje założyć profil na takim portalu. To nie tylko panująca moda do zamieszczania „selfi” ale także chęć kontaktu ze znajomymi, z którymi mamy kontakt na co dzień ale i z tymi, których praktycznie nie znamy. Każdy z nas powinien sobie zdawać sprawę, że korzystanie z Internetu, używanie kont na portalach społecznościowym to nie tylko dobra zabawa ale potencjalne niebezpieczeństwa, zagrażające w szczególny sposób nie tylko naszym dzieciom, ale nam samym jako użytkownikom. "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie" - Sieć to dla potencjalnych złodziei miejsce pozyskiwania informacji o swoich ofiarach. Zatem: nie dostarczajmy na portalach społecznościowych informacji o naszym życiu, dzieciach, stanie majątkowym, wyjazdach. nie pokazujmy własnych domów, mieszkań – pośrednio udostępniając obiekt który może okazać się celem złodzieja. nie udostępniajmy naszych danych osobowych - zdarzają się przypadki gdzie osoba zamieszcza zdjęcie własnego dowodu osobistego czy też prawa jazdy nie zdając sobie sprawy, że tym samym udostępnia tzw. dane osobowe „wrażliwe” wraz z miejscem zamieszkania, które przestępca może wykorzystać. nie informujmy o naszych wyjazdach bo może to być równocześnie przekaz dla odbiorcy, że nasz dom, mieszkanie w tym okresie pozostaje puste… co tworzy dogodne warunki do kradzieży. nie publikujmy zdjęć własnych dzieci!!! - to właśnie w sieci działają grupy pedofilskie wyszukując odpowiednich fotografii! Cenne informacje na własny temat to my - użytkownicy dobrowolnie „rozrzucamy” w Internecie i tym samym udostępniamy innym! Dobrowolnie nie zawsze jednak znaczy świadomie. Świadome korzystanie z Internetu to podstawa naszego bezpieczeństwa! KPP w Dąbrowie Tarnowskiej