Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zacieśnianie kontaktów zagranicznych

Zacieśnianie kontaktów zagranicznych

Zacieśnianie kontaktów zagranicznych

Delegacja powiatu dąbrowskiego wyjeżdża na kilka dni do Roding w Niemczech, gdzie prowadzone będą rozmowy dotyczące dalszej współpracy pomiędzy samorządami. Kontakty, nawiązane za pośrednictwem XVIII Dzielnicy Budapesztu, trwają od dwóch lat. 
W sierpniu młodzież z Roding i powiatu dąbrowskiego po raz drugi spotkała się na obozie językowym. Tym razem gospodarzem przedsięwzięcia było niemieckie miasteczko, rok wcześniej uczniów szkół ponadgimnazjalnych gościli Węgrzy, którzy są współorganizatorami obozu. Na razie kontakty nawiązane poprzez samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu dotyczyły głównie wypoczynku młodzieży. Przedstawiciele samorządów spotykali się także podczas wizyt na Węgrzech. Zaplanowany na 10 października wyjazd będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem, ma być poświęcony bezpośrednim rozmowom samorządowym oraz gospodarczym. Być może spotkanie przyczyni się do zawarcia umowy o współpracy między obu samorządami, która mogłaby zostać podpisana podczas rewizyty w powiecie dąbrowskim. Przedstawiciele powiatu dąbrowskiego zamierzają także lepiej poznać Roding i nawiązać kontakty z tamtejszymi firmami. Miasto położone jest na terenach rozwiniętych ekonomicznie, dobrze funkcjonuje tam przemysł innowacyjny. Dla powiatu dąbrowskiego cenne byłoby nawiązanie współpracy w tym zakresie i ewentualny transfer technologii, z czego mogłyby skorzystać firmy z Powiela, a także możliwość legalnego podjęcia pracy w tamtejszych zakładach przez mieszkańców powiatu. Rozmowy będą dotyczyć również przyszłych wspólnych projektów, które mogą być finansowane z funduszy europejskich. Podpisane już porozumienia powiatu dąbrowskiego z samorządami węgierskim i włoskim umożliwiają staranie się o unijne dotacje na realizowane wspólnie przedsięwzięcia. Teraz dołączyłby do nich kolejny partner.(BAJA) 

Źródło: Dziennik Polski

Delegacja powiatu dąbrowskiego wyjeżdża na kilka dni do Roding w Niemczech, gdzie prowadzone będą rozmowy dotyczące dalszej współpracy pomiędzy samorządami. Kontakty, nawiązane za pośrednictwem XVIII Dzielnicy Budapesztu, trwają od dwóch lat.  W sierpniu młodzież z Roding i powiatu dąbrowskiego po raz drugi spotkała się na obozie językowym. Tym razem gospodarzem przedsięwzięcia było niemieckie miasteczko, rok wcześniej uczniów szkół ponadgimnazjalnych gościli Węgrzy, którzy są współorganizatorami obozu. Na razie kontakty nawiązane poprzez samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu dotyczyły głównie wypoczynku młodzieży. Przedstawiciele samorządów spotykali się także podczas wizyt na Węgrzech. Zaplanowany na 10 października wyjazd będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem, ma być poświęcony bezpośrednim rozmowom samorządowym oraz gospodarczym. Być może spotkanie przyczyni się do zawarcia umowy o współpracy między obu samorządami, która mogłaby zostać podpisana podczas rewizyty w powiecie dąbrowskim. Przedstawiciele powiatu dąbrowskiego zamierzają także lepiej poznać Roding i nawiązać kontakty z tamtejszymi firmami. Miasto położone jest na terenach rozwiniętych ekonomicznie, dobrze funkcjonuje tam przemysł innowacyjny. Dla powiatu dąbrowskiego cenne byłoby nawiązanie współpracy w tym zakresie i ewentualny transfer technologii, z czego mogłyby skorzystać firmy z Powiela, a także możliwość legalnego podjęcia pracy w tamtejszych zakładach przez mieszkańców powiatu. Rozmowy będą dotyczyć również przyszłych wspólnych projektów, które mogą być finansowane z funduszy europejskich. Podpisane już porozumienia powiatu dąbrowskiego z samorządami węgierskim i włoskim umożliwiają staranie się o unijne dotacje na realizowane wspólnie przedsięwzięcia. Teraz dołączyłby do nich kolejny partner.(BAJA)  Źródło: Dziennik Polski