1. Zagłosuj na Zespół dworsko-parkowy w Brniu zgłoszony do konkursu „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI”

Widok na zespół dworsko-parkowy w Brniu, fot. Jarek Mendys

Konkurs przebiega w 6 kategoriach:

1) Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna

2) Najciekawszy szlak turystyczny

3) Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne

4) Unikatowa atrakcja turystyczna

5) Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi

6) W gościnie – oferta kulinarna

GŁOSOWANIE

Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła.

Głosowanie potrwa do 20 września 2020 roku.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu dąbrowskiego do wzięcia udziału w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski” i oddania głosu na Zespół dworsko- parkowy w Brniu będący wspaniałym miejscem na spacery i odpoczynek. Znajduje się tutaj m.in. dwór z XIX w., stajnia cugowa, murowana, trójarkadowa brama wjazdowa w stylu późnobarokowym wraz z częścią zabytkowego ogrodzenia ze stalowymi kratami. W zabytkowym dworze mieści się powiatowa instytucja kultury Centrum Polonii-Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji. Przy kanale wodnym, na którym znajduje się charakterystyczny, biały mostek, mieści się spichlerz zaadoptowany na nowoczesną stanicę turystyczną. Park znajduje się na liście Małopolskiego Szlaku Ogrodów. Można tu nie tylko pospacerować, odpocząć na ławkach, ale również uczestniczyć w plenerach malarskich, spotkaniach literackich, festynach, koncertach plenerowych, wernisażach, zajęciach nordic walking, a także warsztatach plastycznych. Organizowane są tu również pikniki i spotkania integracyjne m.in. dla osób niepełnosprawnych. Ten niezwykły obiekt, będący niewątpliwie perłą architektury, sukcesywnie odzyskuje swoją dawną świetność i blask, dzięki opiece Powiatu Dąbrowskiego i Centrum Polonii. Wykonuje się tutaj między innymi zabiegi leczniczo-pielęgnacyjne drzewostanu, a także nowe nasadzenia drzew, kształtuje żywopłoty oraz solitery parkowe. Działania te wpływają pozytywnie na walory estetyczne i ekologiczne. Park jest ogólnodostępny dla wszystkich. Widok na zespół dworsko-parkowy w Brniu, fot. Jarek Mendys   Ruszyło głosowanie na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego zgłoszone do konkursu pn. „Turystyczne Skarby Małopolski” - II edycja 2020. Ideą konkursu, organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną, jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce miejsc, przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem. Konkurs przebiega w 6 kategoriach: 1) Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna 2) Najciekawszy szlak turystyczny 3) Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne 4) Unikatowa atrakcja turystyczna Wśród kandydatów zgłoszonych do tej kategorii jest również jeden z zabytków powiatu dąbrowskiego: Zespół dworsko-parkowy w Brniu, będący świadectwem zamożności i potęgi rodów szlacheckich regionu. 5) Sielskie klimaty – wypoczynek na wsi 6) W gościnie – oferta kulinarna Zespół dworsko-parkowy w Brniu, fot. archiwum Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarn.   GŁOSOWANIE Udział w konkursie jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział należy wejść na stronę konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy. Po wypełnieniu i wysłaniu formularza do głosowania, należy dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który zostanie przesłany na wskazany adres mailowy - dopiero wtedy oddany głos zostanie policzony. WAŻNE: Aby oddany głos był ważny należy bezwzględnie potwierdzić link aktywacyjny przesłany na wskazany w formularzu e-mail. Głos można oddać tylko raz - na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych. Laureatów i wyróżnionych w konkursie wybiorą osoby głosujące i Kapituła. Głosowanie potrwa do 20 września 2020 roku. Zwycięzcy, których poznamy już w październiku, zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty. Ponadto, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł. Zespół dworsko-parkowy w Brniu, fot. archiwum Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarn.